Data: 2024-08-29 23:14:56

Bartłomiej Drągowski bohaterem meczu Panathinaikosu z Lens

Bartłomiej Drągowski bronił rzut karny i był jednym z bohaterów spotkania między Panathinaikosem a Lens. Przemysław Frankowski również wystąpił w meczu

Piłka nożna / 2024-08-29 23:14:56

Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny

W pierwszym meczu między Lens a Panathinaikosem to Frankowski był najbardziej zadowolonym Polakiem. To właśnie jego gol otworzył wynik spotkania, a kolejne trafienie zanotował Said. Wydawało się, że Lens ma dobrą pozycję przed rewanżem.

Bartłomiej Drągowski bohaterem meczu

Jednak w drugim spotkaniu to Bartłomiej Drągowski zostaje uznany za bohatera. Już na samym początku meczu udaje mu się obronić rzut karny wykonywany przez Sotocę. To był zaledwie początek niesamowitego występu polskiego bramkarza. Golkiper dwoił się i troił, by uchronić swoją drużynę przed utratą gola. Jego wysiłek nie poszedł na marne, Panathinaikos utrzymał czyste konto, a w drugiej połowie zdobył aż dwa gole.

Dwa trafienia w drugiej połowie

W 62. minucie meczu Facundo Pellistri, urugwajski skrzydłowy, wykorzystał perfekcyjne odegranie Ioannidisa i wpisał się na listę strzelców. To był ogromny impuls dla greckiego zespołu. Kiedy już wydawało się, że spotkanie zmierza do dogrywki, Panathinaikos wyprowadził zabójczą kontrę. W 85. minucie duet Mancini-Tete wprowadził przedstawicieli Ligue 1 w kompletną dezorientację i ustalił wynik na 2:0 dla greckiego klubu.

To oznacza, że to właśnie Panathinaikos zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Dla Lens, które jeszcze niedawno grało w Lidze Mistrzów, sezon zakończył się poza europejskimi pucharami.

Wielka postawa Polaków

Bartłomiej Drągowski zdecydowanie zasłużył na miano bohatera tego dwumeczu. Jego postawa na bramce była niezwykle imponująca. Wielu ekspertów i kibiców zastanawiało się, co by się stało, gdyby Polak nie obronił rzutu karnego. Wydaje się, że wynik meczu mógłby wyglądać zupełnie inaczej.

Przyszłość Przemysława Frankowskiego

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na przyszłość Przemysława Frankowskiego. Pomimo odpadnięcia z europejskich pucharów, jego występ w Lidze Konferencji Europy może przyciągnąć wzrok innych klubów. Być może to dla niego szansa na transfer do silniejszej ligi i kolejny krok w karierze. Frankowski udowodnił, że potrafi wprowadzić drużynę na właściwe tory i wpisać się na listę strzelców na europejskiej arenie.

Wzrost prestiżu polskiego futbolu

Ważnym aspektem tego dwumeczu jest również fakt, że polscy zawodnicy odgrywają coraz większą rolę w rozgrywkach międzynarodowych. Bartłomiej Drągowski i Przemysław Frankowski, choć w różnych zespołach, reprezentują Polskę na arenie europejskiej. To dla polskiego futbolu duży sukces i pozwala mieć nadzieję na dalszą poprawę widoczności polskich klubów na arenie międzynarodowej.

Panathinaikos - historia klubu

Warto również wspomnieć o historii Panathinaikosu, który jest jednym z najstarszych klubów w Grecji. Założony w 1908 roku, klub odnosił sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i w europejskich pucharach. W latach 70. Panathinaikos dwukrotnie dotarł do finału Pucharu Europy, jednak oba te finały przegrał.

Bartłomiej Drągowski jako inspiracja

Obecny udział w Lidze Konferencji Europy daje Panathinaikosowi szansę na nowy start i zbudowanie silnej drużyny, która będzie w stanie konkurować z najlepszymi w Europie. Bartłomiej Drągowski może odegrać kluczową rolę w tym procesie, a jego świetna forma może być inspiracją dla innych młodych polskich bramkarzy.

Sukcesy polskich piłkarzy

Eliminacje do europejskich pucharów to zawsze czas emocji i pełne niespodzianek spotkania. Tym razem to Panathinaikos i Bartłomiej Drągowski wyszli zwycięsko z dwumeczu przeciwko Lens. Ich udział w Lidze Konferencji Europy daje polskim kibicom powód do dumy i nadzieję na kolejne sukcesy polskich zawodników za granicą.

1. Czy Bartłomiej Drągowski bronił rzut karny w meczu?