Skomplikowane rozstrzygnięcia w I lidze Polskiej piłki nożnej

Podsumowanie ostatnich wydarzeń w I lidze piłki nożnej w Polsce

piłka nożna / 2024-08-30 22:59:58

Początek sezonu

Początek sezonu był bardzo słaby dla ŁKS-u Łódź, który odnotował trzy porażki i jeden remis. Jednak w ostatnich tygodniach drużyna prowadzona przez Jakuba Dziółkę wygrała trzy kolejne spotkania, co sprawia, że zbliża się do strefy barażowej o awans do ekstraklasy. W piątek ŁKS pokonał Odrę Opole 1:0, a bramkę zdobył Stefan Feiertag już w 7. minucie.

Rozstrzygnięcia w meczu Miedzi Legnica - Arka Gdynia

Mecz Miedzi Legnica z Arką Gdynia był prawdziwym widowiskiem dla fanów piłki nożnej. Legniczanie znajdują się w strefie barażowej o promocję, natomiast Arka jest w dołku po czterech kolejnych meczach bez zwycięstwa. Pod koniec meczu przyszedł przełom dla Arki, która zdobyła zwycięskiego gola w 101. minucie z rzutu karnego.

Związane z tym wydarzenia

Dużo powodów do radości mają kibice Polonii Warszawa, którzy domagali się zmiany trenera Rafała Smalca. Po zmianie szkoleniowca zespół odniósł drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując Chrobrego Głogów 2:1. Tabela I ligi przedstawia się następująco:

Słaba forma Wisły Kraków

Niespodzianką jest niewątpliwie słaba forma Wisły Kraków, która zdobyła zaledwie 5 punktów w 4 meczach.

Najbliższe mecze

W najbliższych spotkaniach napięcie będzie niezwykle duże, a każda drużyna będzie musiała walczyć o jak najlepszy wynik, by utrzymać się w czołówce lub awansować do wyższej ligi.

1. Co się stało po przegranej Arki Gdynia z Górnikiem Łęczna?

Trener Arki, Wojciech Łobodziński, został zwolniony.