Data: 2024-08-31 10:04:49

Niesamowite starcie Aryny Sabalenki na kortach Flushing Meadows

Przeczytaj o emocjonującym starciu Aryny Sabalenki na kortach Flushing Meadows podczas turnieju US Open.

tennis / 2024-08-31 10:04:49

Emocje na kortach Flushing Meadows

W ubiegły weekend doszło do emocjonującego spotkania na kortach Flushing Meadows podczas rozgrywek US Open. Aryna Sabalenka, rozstawiona z numerem 2 tenisistka z Mińska, zmierzyła się ze swoją rywalką, która była o cztery lata starsza. Mecz rozpoczął się o siedem minut po północy z piątku na sobotę i trwał aż 98 minut.

Pierwszy set w trudnej walce

Pierwszy set nie był dla Sabalenki łatwy - przegrała go z Aleksandrową w zaledwie pół godziny. Jednak w drugim secie coś kliknęło i Białorusinka zaczęła grać znacznie lepiej. W czwartym gemie udało jej się zdobyć przewagę 3:1, a następnie wygrać aż osiem kolejnych gemów. Ostatecznie, straciła tylko jedno podanie przy wyniku 5:0.

Ciekawostki z meczu po północy

Interesujące jest to, że spotkanie kobiet na kortach Flushing Meadows po północy nie jest niczym nowym. W 1987 roku Gabriela Sabatini pokonała Beverly Bowes, rozpoczynając mecz o godzinie 2:13. Tego wieczora sesja wieczorna na Arthur Ashe Stadium rozpoczęła się ponad godzinę później niż zwykle, z powodu długich meczów rozgrywanych wcześniej.

Sabalenka na twardych kortach

Sabalenka, mimo kontuzji, która zmusiła ją do opuszczenia Wimbledonu i igrzysk olimpijskich w Paryżu, kontynuuje swoje występy na twardych kortach w USA. Jej gra była imponująca w turnieju w Cincinnati, który wygrała. Teraz starając się o kolejne zwycięstwo na US Open, Sabalenka pokazała swoje umiejętności, determinację i wolę walki.

Koniec meczu o drugiej w nocy

Wówczas, gdy mecz zakończył się, było już 1:40 nad ranem. Sabalenka, z uśmiechem na twarzy, wyraziła swoją nadzieję na zdążenie się zasnąć przed 4 rano i mieć wolny dzień resztę dnia. Bez wątpienia, gra na takim poziomie wymaga dużo pracy, ale Sabalenka podtrzymuje dobrą formę od początku sierpnia. Wierzymy, że jeszcze wiele dobrych emocji czeka nas podczas dalszych rozgrywek US Open.

1. Jakie emocjonujące spotkanie odbyło się podczas turnieju US Open?

Aryna Sabalenka zmierzyła się ze starszą rywalką.