Data: 2024-08-31 16:25:00

Podziękowania dla parodysty z gwizdkiem. Zawrzało w meczu Arsenalu [WIDEO]

Podsumowanie emocjonującego meczu Arsenalu z Brighton, który zakończył się remisem 1:1.

Piłka nożna / 2024-08-31 16:25:00

Wyrównane starcie dwóch drużyn

Podziałem punktów zakończyło się starcie dwóch drużyn, które dotychczas miały komplet zwycięstw w Premier League. Mecz pomiędzy Arsenalem a Brighton na Emirates Stadium zakończył się remisem 1:1 w cieniu ogromnej kontrowersji.

Dominacja gospodarzy w pierwszej połowie

Starcie Arsenalu z Brighton miało miejsce na Emirates Stadium i otworzyło trzecią kolejkę Premier League. Zdecydowanym faworytem tego starcia byli gospodarze, którzy w dwóch pierwszych meczach wygrali 2:0 - z Wolverhampton oraz Aston Villą.

Kontrowersyjna czerwona kartka dla Rice'a

Jednak w 49. minucie doszło do sytuacji, która całkowicie odmieniła losy rywalizacji. Declan Rice sfaulował z boku boiska Joela Veltmana. Zawodnik Brighton chciał szybko wznowić grę, ale Anglik wybił mu piłkę, samemu nadziewając się na kopnięcie Veltmana. Sędzia główny Chris Kavangh postanowił ukarać Declana Rice'a za niesportowe zachowanie i pokazał mu drugą żółtą kartkę.

Wyrównanie dla Brighton

Arsenal musiał przez resztę spotkania grać w osłabieniu i nie zdołał utrzymać prowadzenia. W 58. minucie wyrównał Joao Pedro.

Podsumowanie

Mecz zakończył się remisem 1:1, co pokazuje, że Premier League jest jedną z najbardziej wyrównanych lig na świecie.

1. Czy mecz zakończył się remisem?

Tak, mecz pomiędzy Arsenalem a Brighton zakończył się remisem 1:1.

2. Kto zdobył bramkę dla Arsenalu?

Bramkę dla Arsenalu zdobył Kai Havertz.

3. Dlaczego Declan Rice otrzymał czerwoną kartkę?

Declan Rice otrzymał drugą żółtą kartkę za opóźnianie wznowienia gry.

4. Czy decyzja sędziego była sprawiedliwa?

Decyzja sędziego podzieliła opinionie ekspertów, niektórzy uważają ją za zbyt surową.