Koncert Barcelony przeciwko Real Valladolid

Relacja z meczu FC Barcelona przeciwko Real Valladolid

Piłka nożna / 2024-08-31 19:10:01

Niesamowite zwycięstwo Barcelony

W meczu przeciwko Real Valladolid, FC Barcelona dała prawdziwy koncert, zdobywając aż siedem goli. Jednak gwiazdą tego spotkania był niewątpliwie Raphinha, który strzelił hattricka i zaliczył dwie asysty. Lewandowski również odegrał kluczową rolę, zdobywając bramkę i zaliczając asystę.

Barcelona w perfekcyjnym stylu

FC Barcelona rozpoczęła ten sezon La Liga w perfekcyjnym stylu, zdobywając zwycięstwa w kolejnych trzech meczach. Jednak przed przerwą na kadrę, drużyna chciała jeszcze raz potwierdzić swoją dominację. Real Valladolid, beniaminek tej edycji ligi, zdołał zdobyć cztery punkty, ale przegrał na Santiago Bernabeu z Realem Madryt 0:3.

Barcelona narzuca tempo

Barcelona, tradycyjnie już w tym sezonie, miała problemy w pierwszych połowach meczów. Jednak w starciu z Real Valladolid od razu narzuciła swoje tempo. Już w 4. minucie gry Dani Olmo trafił w słupek po kiksie Lewandowskiego. W 10. minucie Olmo zdobył gola, ale został uznany na minimalnym spalonym. Chwilę później Lewandowski miał szansę na zdobycie gola, ale jego uderzenie obronił bramkarz przeciwnika.

Show Raphinhy

Wreszcie, w 20. minucie Raphinha rozpoczął swoje show, strzelając pierwszego gola po doskonałym podaniu Pau Cubarsiego. Pięć minut później Lewandowski zwiększył przewagę Barcelony po podaniu Lamine'a Yamala. Valladolid miał swoje szanse, ale nie potrafili wykorzystać ich skutecznie. W końcówce pierwszej połowy Barcelona zdobyła kolejne dwie bramki - najpierw Olmo trafił w słupek, a potem Jules Kounde zdobył trzeciego gola.

Dominacja w drugiej połowie

W drugiej połowie Barcelona nie zwalniała tempa. Olmo, Raphinha i Lewandowski mieli swoje szanse, ale nie potrafili ich wykorzystać. Dopiero w 64. minucie Raphinha zdobył swojego trzeciego gola po podaniu Yamala. Dani Olmo również wpisał się na listę strzelców, a Ferran Torres ustalił wynik spotkania na 7:0 po asyście Raphinhi.

Kolejne wyzwanie dla Barcelony

To piąte zwycięstwo z rzędu dla drużyny Hansiego Flicka. Barcelona jest liderem La Liga i ma na koncie komplet punktów. Ich kolejnym rywalem będzie Girona po przerwie na kadrę. Czy Barcelona będzie kontynuować swoją imponującą serię? Przekonamy się już niedługo.

1. Jakie było wynik meczu FC Barcelona przeciwko Real Valladolid?

FC Barcelona wygrała ten mecz 7:0.

2. Kto był gwiazdą tego spotkania?

Gwiazdą tego spotkania był Raphinha, który strzelił hattricka i zaliczył dwie asysty.

3. Kto jeszcze zdobył bramkę dla FC Barcelona?

Robert Lewandowski również zdobył bramkę.