Wyjątkowa seria Bayer Leverkusen

Opis wyjątkowej serii Bayer Leverkusen w minionym sezonie

Piłka nożna / 31 sierpnia 2024

Przerwanie serii

Niestety, seria ta została przerwana w sobotnim meczu przeciwko RB Lipsk. Do spotkania przystępowali z rekordem wynoszącym 35 kolejnych spotkań bez porażki, ale tym razem losy spotkania nie były po ich stronie.

Emocje i zwroty akcji

Mecz był pełen emocji i zwrotów akcji. Mimo prowadzenia 2:0, zdobytymi bramkami Jeremie'ego Frimponga i Aleksa Grimaldo, Bayer Leverkusen nie zdołał utrzymać przewagi. RB Lipsk podniósł się z upadku i wyrównał stan meczu. Kevin Kampl trafił w doliczonym czasie pierwszej połowy, a bohaterem drugiej części gry był Lois Openda, który zdobył dwie bramki.

Lider na czele

To zwycięstwo przypieczętowało pozycję lidera dla RB Lipsk na tym etapie rozgrywek. Po dwóch kolejkach mają oni komplet punktów. Z kolei Bayer Leverkusen musi zacząć od nowa swoją serię i kontynuować walkę o zwycięstwa.

Inne wyniki

Również inne drużyny zmierzyły się w sobotnim spotkaniu. Borussia Dortmund nie zdołała zdobyć bramki w meczu przeciwko Werderowi Brema, kończąc mecz bezbramkowym remisem. Eintracht Frankfurt pokonało Hoffenheim 2:0, a Borussia Moenchengladbach wygrała 2:0 z Bochum. Wolfsburg pokonało Kiel 2:0, a Stuttgart zremisował 3:3 z Mainz.

Walka o mistrzostwo

Piłka nożna jest sportem pełnym niespodzianek i emocji. Nawet najlepsze drużyny mogą doznać porażki, jak w przypadku Bayer Leverkusen. Należy jednak docenić ich dotychczasową imponującą serię i niewątpliwie będą oni walczyć o kolejne zwycięstwa. RB Lipsk z kolei udowodnił swoją siłę i zasłużenie objął prowadzenie w lidze. Ciekawe, jak długo utrzymają swoją passę i czy zostaną głównymi kandydatami do zdobycia mistrzostwa Niemiec. Przekonamy się w kolejnych meczach ligowych, które obiecują dużą dawkę emocji i rywalizacji.

1. Czy Bayer Leverkusen wygrał wszystkie mecze w minionym sezonie?

Tak, Bayer Leverkusen wygrał wszystkie 34 mecze w minionym sezonie ligowym.