Legia Warszawa zwycięska w spotkaniu z Motorem Lublin

Legia Warszawa pokonała Motor Lublin 5:2 w ważnym meczu na własnym stadionie.

Piłka nożna / 2024-09-01 17:0:3

Legia odwraca losy spotkania

Legia Warszawa miała trudne zadanie przed sobą, gdy zmierzyła się z Motorem Lublin na własnym stadionie. Początek spotkania nie zapowiadał się dobrze dla gospodarzy, gdyż goście objęli prowadzenie już w 9. minucie. Dodatkowo, w 20. minucie Motor trafił w słupek bramki Legii, co mogło zakończyć się jeszcze gorzej dla warszawskiej drużyny.

Legia zmienia losy meczu

Legionistom udało się jednak odwrócić losy meczu. W 25. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu na Luqinhasie, jednak Tomas Pekhart nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Na szczęście dla Legii, już w 30. minucie Bartosz Kapustka doprowadził do wyrównania, wykorzystując błąd bramkarza.

Dominacja Legii

Druga połowa meczu była jeszcze bardziej udana dla gospodarzy. Już w 48. minucie Alfarela podwyższył prowadzenie Legii, a Jan Ziółkowski zanotował asystę przy tym trafieniu. Motor już nie potrafił tak skutecznie atakować, a Legia kontrolowała grę, dodatkowo zwiększając swoją przewagę. W 69. minucie Bartosz Kapustka strzelił czwartą bramkę dla Legii, a także drugą z tego meczu.

Podsumowanie spotkania

Ostatnie minuty spotkania przyniosły jeszcze dwie bramki - Mbaye Ndiaye zdobył pięknego gola z dystansu dla Motoru, ale Jean-Pierre Nsame ustalił wynik na 5:2 na korzyść Legii. Trzy punkty zdobyte przez warszawski zespół pozwoliły im zająć drugie miejsce w tabeli, z dwoma punktami straty do lidera, Lecha Poznań.

Legia Warszawa - Motor Lublin, 2024-09-01 17:0:3

Warto wspomnieć, że debiut w barwach Legii zaliczył Sergi Samper, były zawodnik FC Barcelony. Młody pomocnik dołączył do drużyny, aby wzmocnić środek pola Legii w walce o mistrzostwo Polski.

Dumny trener

Należy również wspomnieć o byłym trenerze Motoru, Goncalo Feio, który teraz prowadzi Legię. Feio wyraził dumę z wyników swojej byłej drużyny, jednak podkreślił, że to właśnie jego wkład, zarówno organizacyjny jak i sportowy, pozwolił Motorowi awansować do ekstraklasy. Teraz jego zadaniem jest poprowadzenie Legii do kolejnych sukcesów.

Następny mecz Legii

Następny mecz Legii to spotkanie z Rakowem Częstochowa, które odbędzie się za dwa tygodnie. Będzie to kolejne ważne spotkanie dla warszawskiego zespołu, który chce utrzymać się w czołówce tabeli i walczyć o mistrzostwo Polski.

1. Jakie było wynik meczu Legia Warszawa - Motor Lublin?

Legia wygrała 5:2