Data: 2024-09-01 20:30:06

Krzysztof Piątek - Odrodzenie napastnika w Basaksehirze Stambuł

Krzysztof Piątek, polski napastnik, odnalazł swoje miejsce na ziemi po transferze do Basaksehiru Stambuł. W ostatnim meczu przeciwko Antalyaspor rozpoczął na ławce rezerwowych, jednak na boisko wszedł już w 46. minucie, kiedy to jego drużyna przegrywała 1:2. Występ Piątka okazał się spektakularny, ponieważ w ciągu zaledwie 17 minut zdobył hat-tricka.

Piłka nożna / 2024-09-01 20:30:06

Przełomowy moment dla Piątka w Turcji

Przed transferem do Turcji Piątek miał problemy ze strzelaniem bramek. Jako piłkarz Genoi i AC Milanu nie potrafił zdobyć dwucyfrowej liczby goli w żadnym sezonie. Jednak po przybyciu do Basaksehiru, sytuacja uległa zmianie. W tych barwach strzelił już 17 goli, co daje mu pewność siebie i radość z gry.

Dobry start w sezonie 2021/2022

Polak rozpoczął również sezon 2021/2022 w imponujący sposób. W ośmiu rozegranych meczach w różnych rozgrywkach zdobył cztery gole. W spotkaniu przeciwko Antalyasporowi swoje show rozpoczął od strzału głową, który był pięknie wykończony i dał Basaksehirowi prowadzenie. Następnie przyszedł czas na dublet, gdzie Piątek był w odpowiednim miejscu, aby dołożyć nogę do pustej bramki. Ostatecznie zakończył występ hat-trickiem, przyjmując piłkę na klatkę piersiową i strzelając z woleja, idealnie wpadł pod poprzeczkę.

Wpływ Piątka na grę Basaksehiru

To przełomowy moment dla Piątka w Turcji, ponieważ jego występy są coraz bardziej efektywne i skuteczne. Z pewnością jest to również ogromne wzmocnienie dla Basaksehiru, który może polegać na umiejętnościach polskiego napastnika.

Mecz z udziałem dwóch polskich zawodników

Warto również wspomnieć, że Jakub Kałuziński, inny polski zawodnik, zagrał przez pełne 90 minut w barwach Antalyasporu. To ciekawe, że dwóch polskich piłkarzy rywalizowało ze sobą na takim poziomie w tureckiej Superlidze.

Perspektywy Piątka w Turcji

Wszystko to pokazuje, że Krzysztof Piątek jest obecnie w dobrej formie i ma wielki wpływ na grę swojej drużyny. Jego występ w ostatnim meczu był imponujący i na pewno zostanie długo zapamiętany przez kibiców. Teraz pozostaje nam czekać na kolejne mecze i zobaczyć, czy Piątek utrzyma tę formę oraz czy pomoże swojej drużynie w dążeniu do sukcesów w tureckiej Superlidze.

1. Czy Krzysztof Piątek strzelił hat-tricka w ostatnim meczu?

Tak, Krzysztof Piątek strzelił hat-tricka w ostatnim meczu.