Data: 2024-09-03 3:9:57

Jessica Pegula osiągnęła półfinał US Open

Sprawdźcie, jak Amerykanka wywalczyła swoje pierwsze zwycięstwo w ćwierćfinale WTA Finals.

Tenis / 2024-09-03 3:9:57

Jessica Pegula zwycięża w dwóch setach

W ostatnim meczu US Open, Jessica Pegula udowodniła, dlaczego jest jedną z faworytek turnieju. Pomimo wyrównanej gry w pierwszym secie, Amerykanka zdołała wygrać go 6:4. Rosjanka jednak nie dawała za wygraną i miała nawet szanse na odrobienie strat. Pierwszy set pokazał, że obie tenisistki są zdeterminowane, by zdobyć zwycięstwo.

Decydujący set przyniósł kontrolę dla Peguli

Drugi set był kluczowy dla Peguli i przyniósł jej pełną kontrolę nad meczem. Trzeci gem tego seta okazał się przełomowy, gdy Pegula zdołała zrobić break i zdobyć przewagę 4:2. Następnie ponownie przełamała swoją rywalkę, doprowadzając do wyniku 6:3. Pegula potrzebowała tylko godziny i 28 minut, aby wywalczyć swoje pierwsze zwycięstwo w ćwierćfinale Wielkiego Szlema.

Pierwszy półfinał Wielkiego Szlema dla Peguli

Należy zauważyć, że choć Pegula brała już udział w siedmiu ćwierćfinałach Wielkiego Szlema, to nigdy nie udało jej się przejść do najlepszej czwórki. Dla niej będzie to prawdziwe osiągnięcie, jeśli uda się jej zdobyć miejsce w półfinale.

Pegula vs. Świątek - kolejne emocjonujące starcie

Jej kolejną przeciwniczką będzie Iga Świątek, która również staje się coraz bardziej konkurencyjna w światowej czołówce tenisa. Ich dotychczasowe pojedynki były emocjonujące, a Polka w sześciu z dziewięciu spotkań pokonała Amerykankę. Ostatnie spotkanie podczas WTA Finals 2023 było szczególnie imponujące, ponieważ Świątek oddała tylko jednego gema swojej rywalce.

Ćwierćfinały US Open

Trzeba zaznaczyć, że US Open kobiet przynosi wiele nieoczekiwanych wyników, a tegoroczna drabinka jest tego dowodem. Oprócz Peguli i Świątek w ćwierćfinałach zobaczymy również inne utalentowane tenisistki, takie jak Karolina Muchowa, Beatriz Haddad Maia, Paula Badosa, Emma Navarro, Qinwen Zheng i Aryna Sabalenka.

Kto zdobędzie tytuł?

Ostateczne zwycięstwo w US Open jest na wyciągnięcie ręki dla wielu zawodniczek. Czekamy z niecierpliwością, jak potoczą się kolejne mecze i kto zdobędzie ten prestiżowy tytuł. Jedno jest pewne - emocje na kortach Flushing Meadows tylko się zwiększą w nadchodzących dniach.

1. Jakie są przebiegłości ostatniego występu Peguli?

Pegula wygrała pierwszy set 6:4 i drugi set 6:3.

2. Ile czasu Pegula potrzebowała na wywalczenie zwycięstwa?