Przeczytaj o ciekawych ćwierćfinałach turnieju singlowego kobiet w US Open

Tenis / 2024-09-04 20:25:1

Us Open - ciekawe ćwierćfinały w rozgrywkach singla kobiet

Pierwszy ciekawy pojedynek

W tenisowych rozgrywkach US Open doszło do ciekawego pojedynku pomiędzy Brazylijką Beatriz Haddad Maią a Czeszką Karoliną Muchovą. Mecz ten był jednym z ćwierćfinałów turnieju singlowego kobiet i odbył się na korcie centralnym w Nowym Jorku.

Set dla Muchovej

Obie zawodniczki miały za sobą udane występy w poprzednich rundach. Muchova imponowała swoją formą, nie tracąc do tej pory żadnego seta. Z kolei Haddad Maia pokonała m.in. utytułowaną Naomi Osakę i była zdeterminowana, aby kontynuować swoją dobrą passę.

Dramatyczne zwroty akcji

Pierwszy set należał do Karoliny Muchovej. Czeszka prezentowała się bardzo pewnie na korcie, trafiając aż 85% pierwszych podań. Nie dawała przeciwniczce szans na odłamanie i po zaledwie 27 minutach gry prowadziła już 5:0. Beatriz Haddad Maia tylko na moment zdołała przerwać serię rywalki, ale ostatecznie przegrała tę odsłonę w niewiele ponad pół godziny.

Mecz dla Muchovej

Drugi set to już zupełnie inne oblicze meczu. W tym secie Muchova zaczęła borykać się z problemami zdrowotnymi. Mimo to, nie zamierzała się poddawać i walczyła do ostatniej piłki. Obie tenisistki skutecznie broniły swoje podania do stanu 2:2. Jednak to Haddad Maia jako pierwsza zdołała przełamać Muchovą. Mimo że w kolejnym gemie sama nie utrzymała serwisu, szybko odzyskała prowadzenie. Wówczas to Brazylijka poczuła się gorzej na korcie i miała problem ze złapaniem oddechu. Po krótkiej przerwie wróciła do gry, ale odrobienie strat było już ponad jej siły. Muchova wygrała drugiego seta 6:4 i cały mecz.

Awans dla Muchovej

Karolina Muchova tym samym awansowała do półfinału US Open, gdzie zmierzy się z Aryną Sabalenką lub Emmą Navarro. Będzie to kolejne ważne spotkanie dla Czeszki, która już wcześniej udowodniła, że potrafi radzić sobie ze znacznie wyżej notowanymi rywalkami.

Prestiżowy turniej

US Open to jeden z najważniejszych turniejów w kalendarzu tenisistów. Rozgrywany jest od 1881 roku i przez lata stał się jednym z najbardziej prestiżowych i emocjonujących wydarzeń sportowych na świecie. Z biegiem lat, wielu tenisistów zdołało zapisać swoje nazwiska w historii tego turnieju. Do tych najbardziej utytułowanych zawodników należą m.in. Serena Williams, Roger Federer i Novak Djoković.

Wyjątkowe atrakcje w Nowym Jorku

Warto również wspomnieć, że US Open to nie tylko znakomite widowisko tenisowe, ale także doskonała okazja dla kibiców z całego świata, aby odwiedzić Nowy Jork. Miasto to słynie ze swoich wyjątkowych atrakcji, takich jak Centrral Park, Times Square czy najwyższy drapacz chmur na Zachodniej Półkuli, czyli nowojorski World Trade Center.

Niezapomniana atmosfera

Niezależnie od wyników tenisowych, US Open zawsze przyciąga tłumy kibiców, którzy utworzą niezapomnianą atmosferę na trybunach. Mecz Muchova - Haddad Maia był jednym z wielu starć, które podtrzymywały to sportowe i emocjonujące święto tenisa.

1. Jakie były przeciwniczki w ćwierćfinale US Open?

Brazylijka Beatriz Haddad Maia i Czeszka Karolina Muchova.

2. Kto wygrał pierwszego seta?

Karolina Muchova.

3. Kto wygrał drugiego seta i cały mecz?

4. Z kim Karolina Muchova zagra w półfinale?

Aryną Sabalenką lub Emmą Navarro.

5. Co jest charakterystycznego dla turnieju US Open?

Jest to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych na świecie.