Fernando Santos doświadcza kolejnej porażki na ławce trenerskiej

Doświadczenie portugalskiego trenera Fernando Santosa ciąg dalszy

piłka nożna / 2024-09-05 20:10:14

Portugalski trener z trudnościami

Fernando Santos, znany portugalski trener piłkarski, doświadczył kolejnej porażki, tym razem na ławce trenerskiej reprezentacji Azerbejdżanu. Jego drużyna przegrała 1:3 ze Szwecją w pierwszym meczu Ligi Narodów. Choć Santos ma bogate doświadczenie w futbolu, ostatnie miesiące okazały się dla niego koszmarem.

Po sukcesie na mistrzostwach Europy w 2016 roku, kiedy to Santos poprowadził reprezentację Portugalii do złota, jego kariera trenerska zaczęła się sypać. Poprzednie miesiące były pełne porażek i niepowodzeń. Santos nie zdołał awansować z reprezentacją Polski na Euro 2024 i został zwolniony po ośmiu miesiącach pracy. Następnie dostał posadę trenera Besiktasu, ale już po czterech miesiącach został zwolniony z tego stanowiska.

Porażka z Szwecją

9 września 2021 roku Santos zadebiutował jako selekcjoner reprezentacji Azerbejdżanu i niestety nie udało mu się odnieść zwycięstwa. Mecz przeciwko Szwecji był bardzo emocjonujący, jednak to rywale byli bardziej skuteczni. Już w 4. minucie meczu Abbas Huseynov miał świetną okazję do strzelenia gola, ale szwedzki bramkarz odbił jego strzał. Mimo że piłkarze Azerbejdżanu oddawali więcej strzałów na bramkę, to brakowało im skuteczności.

Pod koniec pierwszej połowy drużyna gospodarzy miała okazję zdobyć prowadzenie po rzucie karnym, ale strzał Ramila Sheydayeva został zatrzymany przez bramkarza Szwecji. W drugiej połowie to Szwedzi zdobyli pierwszą bramkę, a następnie podwyższyli wynik na 3:0. Azerbejdżan zdołał odpowiedzieć tylko jednym golem zdobytym przez Renata Dadashova.

Perspektywy na przyszłość

Choć to dopiero początek pracy Santosa w reprezentacji Azerbejdżanu, to jego debiut był nieudany. Niemniej jednak, ma jeszcze wiele meczów i okazji, aby poprawić wyniki drużyny. Po przegranej ze Szwecją, Azerbejdżan zmierzy się teraz ze Słowacją i Estonią w kolejnych meczach Ligi Narodów. Santos musi znaleźć odpowiednie taktyki i motywować swoich zawodników, aby odnieśli sukcesy w przyszłości.

1. Dlaczego Fernando Santos został zwolniony z reprezentacji Polski?

Santos nie zdołał awansować z reprezentacją Polski na Euro 2024 i został zwolniony po ośmiu miesiącach pracy.

2. Dlaczego Santos został zwolniony z Besiktasu?

Santos został zwolniony z Besiktasu po zaledwie czterech miesiącach pracy.

3. Jakie rezultaty osiągnął Santos jako trener?

Santos poprowadził reprezentację Portugalii do zwycięstwa na mistrzostwach Europy w 2016 roku.