Data: 2024-09-05 22:55:14

Polska vs Szkocja: Wielka wygrana w ostatniej minucie

Wielka wygrana reprezentacji Polski w ostatniej minucie meczu przeciwko Szkocji.

Piłka nożna / 2024-09-05 22:55:14

Niesamowite emocje na Hampden Park

To był 97. minuta emocjonującego meczu. Polska miała szansę na zwycięstwo. Nicola Zalewski, który zastąpił kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, podejdzie do rzutu karnego. Rozegrany na Hampden Park w Glasgow, mecz przyniósł wiele niespodzianek. Od samego początku Polacy prowadzili 2:0 po golach Sebastiana Szymańskiego i Lewandowskiego, ale Szkoci nie dawali za wygraną. Odmeldowali się bardzo szybko, zdobywając gola już na początku drugiej połowy. Doprowadzili też do remisu 2:2. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale pojawiła się 96. minuta…

Reprezentacja Polski po mistrzostwach Europy

Dla reprezentacji Polski był to pierwszy mecz od 72 dni, kiedy to zakończyli swoją przygodę na mistrzostwach Europy. Wszyscy liczyli na to, że nowa edycja Ligi Narodów przyniesie polskiej drużynie sukces. Trener Michał Probierz miał jasne cele - wygranie meczów i dobrą formę przygotowującą do eliminacji Mistrzostw Świata. Zdradził również, że Szkocja jest zorganizowana drużyną i będzie to dla nas ciekawe spotkanie.

Szybkie otwarcie, jednak nie tak łatwo

Początek meczu był dla Polaków piorunujący. Już w ósmej minucie, po wysokim pressingu na połowie rywala, Kacper Urbański odebrał piłkę i podał ją do Sebastiana Szymańskiego. Ten z dystansu uderzył, a piłka po nieporozumieniu obrońców wpadła do bramki. To było dobre otwarcie, ale Szkoci nie zamierzali się łatwo poddać.

Szkoci groźni ze stałych fragmentów gry

Polacy mieli coraz większe trudności w utrzymaniu kontroli nad piłką, a Szkoci próbowali to nadrobić intensywnością i fizycznością. Ich siłą zawsze były stałe fragmenty gry. W jednym z takich momentów, Polacy zgubili rywala i ten zdobył gola. Na szczęście dla nas, sędzia nie odnotował gola po analizie VAR.

Zmiany w składzie reprezentacji Polski

Niestety, strata gola nie poprawiła gry reprezentacji Polski. Jednym z najsłabszych ogniw okazał się Jakub Kiwior, który popełnił wiele poważnych błędów. W przerwie został zastąpiony przez Sebastiana Walukiewicza.

Decydujący rzut karny

Niemniej jednak, Polacy nie poddawali się i w 44. minucie zdobyli kolejnego gola. Nicola Zalewski został sfaulowany w polu karnym i arbiter wskazał na jedenastkę. Robert Lewandowski pewnie wykorzystał rzut karny.

Dramatyczna końcówka meczu

Przerwa nie wpłynęła dobrze na polską drużynę. Już 20 sekund po wznowieniu gry Szkoci zdobyli gola. Polacy potrzebowali kilku minut, aby odzyskać koncentrację, ale ostatecznie przejęli kontrolę nad meczem.

Zwycięstwo w ostatniej minucie

Niestety, w 76. minucie Szkoci zdołali znowu doprowadzić do remisu. W doliczonym czasie gry wydawało się, że bardziej zdeterminowani są Szkoci, ale w 96. minucie to Polacy ruszyli do przodu. Zalewski został sfaulowany w polu karnym i to on sam wykorzystał rzut karny, przynosząc Polsce zwycięstwo.

Historyczne zwycięstwo

To był wyjątkowy mecz dla reprezentacji Polski. Po raz pierwszy od 1965 roku pokonali Szkocję na ich własnym boisku. Mimo średniej gry, Polacy otworzyli Ligę Narodów zwycięstwem. Teraz przyszła pora na kolejny mecz, tym razem z Chorwacją. Biało-czerwoni mają teraz szansę udowodnić, że są w stanie rywalizować z najlepszymi drużynami Europy.

1. Jakie były wyniki meczu Polska-Szkocja?

Polska wygrała 3:2