Data: 2024-09-05 23:5:14

Reprezentacja Polski rozpoczęła nowy sezon Ligi Narodów z zwycięstwem

Oto relacja z pierwszego zwycięskiego meczu reprezentacji Polski w nowym sezonie Ligi Narodów.

Piłka nożna / 2024-09-05 23:5:14

Obiecujący start reprezentacji

Reprezentacja Polski rozpoczęła nowy sezon Ligi Narodów bardzo obiecująco. Po nieudanym występie na Euro 2024, gdzie nasza kadra szybko odpadła z turnieju, wielu liczyło na kolejne nieudane występy. Jednak drużyna pod wodzą Michała Probierza postanowiła nie rezygnować z filozofii ofensywnej gry, która miała zapewnić większe sukcesy.

Zwycięstwo nad Szkocją

Już w pierwszym meczu nowej edycji Ligi Narodów przeciwko Szkocji, Polska pokazała pazur. W wyjściowej jedenastce pojawili się młodzi zawodnicy, tak jak Kacper Urbański, Piotr Zieliński czy Sebastian Szymański. To właśnie ten ostatni na początku pierwszej połowy kapitalnie uderzył z dystansu, a piłka tuż przed bramkarzem zmieniła kierunek, co mocno utrudniło mu interwencję. Był to gol szczególnej urody i zasłużenie dał pierwsze prowadzenie Polakom.

Drugiego gola!

Pod koniec pierwszej części gry, na listę strzelców wpisał się również Robert Lewandowski. Nasz najlepszy napastnik wykorzystał świetne podanie i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie naszej drużyny. W tamtej chwili wydawało się, że Polacy mają mecz pod kontrolą.

Nieskupieni po przerwie

Jednak po przerwie nasi piłkarze wyszli na boisko bardzo nieskupieni. Zaledwie kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy straciliśmy gola, co było ostrzeżeniem dla naszych zawodników. Choć w kolejnych minutach coraz częściej pojawialiśmy się pod bramką przeciwników, to jednak w 77. minucie przeciwnicy wyrównali wynik po składnej akcji. Warto zaznaczyć, że choć rywale odpowiedzieli dwoma ciosami, nasza kadrę uratował młody Nicola Zalewski, który dokładnie wykorzystał drugi rzut karny po faulu na nim samym.

Zwycięstwo i liderowanie

Ostatecznie czwartkowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:2 Polaków! To sprawia, że na ten moment jesteśmy liderami w tabeli. Jednak nie jesteśmy jedynymi drużynami, które wygrały w pierwszym meczu Ligi Narodów. Tak samo jak my, trzy punkty zgarnęła Portugalia, która pokonała u siebie Chorwację 2:1. Sytuacja w naszej grupie I wygląda następująco: Polska jest liderem, Portugalia zajmuje drugie miejsce, Szkocja jest na trzecim, a Chorwacja na czwartym.

Kolejne ważne spotkanie

To tylko początek sezonu Ligi Narodów, ale pierwsze zwycięstwo przynosi dużo radości i optymizmu. W niedzielę nasza kadra czeka kolejne ważne spotkanie przeciwko zespołowi Zlatko Dalicia. Będzie to kolejna trudna batalia, ale naszym piłkarzom udowodnili, że potrafią wygrywać. Liczymy, że ta dobra passa potrwa i nasza drużyna będzie odnosiła kolejne sukcesy.

1. Jaką filozofię gry przyjęła reprezentacja Polski?

Reprezentacja Polski postanowiła nie rezygnować z filozofii ofensywnej gry.

2. Kto strzelił pierwszego gola w meczu z Szkocją?

Sebastian Szymański zdobył pierwszego gola dla Polski.

3. Kto strzelił drugiego gola dla Polski?

Robert Lewandowski podwyższył wynik strzelając drugiego gola dla Polski.

4. Kto uratował Polskę przed remisem w meczu?

Nicola Zalewski uratował Polskę przed remisem strzelając drugiego gola dla Polski.