Data: 2024-09-06 7:0:15

Fala hejtu wylała się na kluczowego piłkarza polskiej reprezentacji po meczu z Szkocją

Krytyka wobec Jakuba Kiwiora po meczu z Szkocją.

Football / 2024-09-06 7:0:15

Krytyka wobec Jakuba Kiwiora po meczu z Szkocją

Kiwior zagrał słabo i popełnił wiele błędów

Fala hejtu wylała się na kluczowego piłkarza polskiej reprezentacji po meczu z Szkocją. Mimo zwycięstwa 3:2, nie wszyscy zawodnicy będą mieli dobre wspomnienia z tego spotkania. Największą krytykę spotkał Jakub Kiwior, który zagrał bardzo słabo i popełnił wiele błędów. Już w przerwie został zmieniony przez trenera Michała Probierza.

Kluby nie chciały wypożyczyć Kiwiora

Kiwior ma bardzo silną konkurencję w swoim klubie, Arsenalu, który nie wyraził zgody na jego wypożyczenie, mimo dużej liczby klubów zainteresowanych zawodnikiem. W poprzednim sezonie Polak dostawał szansę głównie wtedy, gdy inni zawodnicy byli niedostępni, co miało negatywny wpływ na jego dalszą grę, zwłaszcza podczas Euro 2024, gdzie zaprezentował się bardzo słabo. Teraz sytuacja jest jeszcze trudniejsza dla Kiwiora, który nie rozegrał jeszcze ani minuty w obecnym sezonie i nie wygląda na to, że sytuacja się wkrótce zmieni.

Sytuacja Kiwiora w reprezentacji

W meczu z Szkocją Kiwior był większym zagrożeniem dla polskiej drużyny niż rywale. Choć oba gole straciliśmy po jego zmianie w przerwie, to jednak Szkoci mieli wiele okazji do strzelenia bramek, a jedynie ich nieskuteczność nas uratowała. Kibice i eksperci nie zostawili suchej nitki na obrońcy, pisząc o jego opóźnieniach w grze i przegranych pojedynkach z przeciwnikami. Zwrócono także uwagę na problemy Kiwiora w wyprowadzaniu piłki, które powinno być jego mocną stroną.

Wypowiedź Mateusza Borka

Mateusz Borek, komentator spotkania, współczuł sytuacji Kiwiora, podkreślając, że regularne granie to podstawa dla obrońcy. Choć Polak ma dobrą technikę i odwagę w grze, to brakuje mu czucia dystansu i przestrzeni, a także szybkości reakcji. Wielki biznes, jaki jest dzisiaj piłka nożna, nie zawsze daje piłkarzom możliwość decydowania o swojej przyszłości, co mogło wpływać na brak regularnej gry Kiwiora w klubie.

Sytuacja Kiwiora po meczu z Szkocją

Fala krytyki, jaka spadła na Jakuba Kiwiora po meczu z Szkocją, jasno pokazuje, że piłkarz ma obecnie trudny okres w swojej karierze. Konsekwencje niewystępowania w meczach są widoczne na boisku, a błędy, które popełniał, powinny zaniepokoić zarówno polskich kibiców, jak i trenera. Czas pokaże, czy Kiwior będzie w stanie odbudować swoją formę i wrócić do składu swojego klubu oraz reprezentacji.

1. Czy Jakub Kiwior zagrał dobrze w meczu z Szkocją?

Nie, Jakub Kiwior zagrał bardzo słabo i popełnił wiele błędów.

2. Czego zarzucono Jakubowi Kiwiorowi po meczu?

Zarzucono mu opóźnienia w grze, przegrane pojedynki z przeciwnikami oraz problemy w wyprowadzaniu piłki.

3. Czy Jakub Kiwior dostaje szansę gry w Arsenalu?

Nie, Jakub Kiwior nie rozegrał jeszcze ani minuty w obecnym sezonie.