Powrót do aktualnosci
Data: 18.07.2023, 17:53

Tour de France 2023: Drugi etap był punktem zwrotnym dla liderów wyścigu

Wydarzenia na drugim etapie Tour de France okazały się decydujące dla losów wyścigu.

Kolarstwo - 18.07.2023, 17:53

Tour de France 2023: Drugi etap był punktem zwrotnym dla liderów wyścigu

Pogaczar kontra Vingegaard: decydujący pojedynek na czasówce

Drugi etap Tour de France mógł zadecydować o końcowym zwycięzcy całego wyścigu. Trasa prowadząca z Passy do Combloux liczyła zaledwie 23 km, ale była intensywna i momentami górska. Ten dzień był kluczowy nie tylko ze względu na sam etap, ale przede wszystkim na to, jak liderzy radzą sobie na trasie.

Znakomity występ Vingegaarda

Na starcie etapu różnica między drugim w klasyfikacji Pogaczarem a prowadzącym Vingegaardem wynosiła zaledwie 10 sekund. To niewiele, zwłaszcza dla tak doskonałych kolarzy. Reszta stawki miała już większe straty i ich szanse były znikome.

Niespodziewane problemy Pogaczara

Pogaczar, który bronił tytułu mistrza Tour de France, miał trudności podczas całego etapu. Już na pierwszej części trasy stracił pewność siebie i decydował się na nietypowe rozwiązania. Przewaga jego rywala Vingegaarda rosła, co przybliżało Duńczyka do zwycięstwa na etapie.

Victor Vingegaard wygrał etap

Ostatecznie to Vingegaard okazał się najlepszy i wygrał 16. etap Tour de France. Jego przewaga nad drugim Pogaczarem wyniosła ponad minutę i 38 sekund. To było ważne zwycięstwo dla Duńczyka, który zbliżał się do lidera.

Rozstrzygnięcie jeszcze przed końcem

Ani Pogacar, ani Vingegaard nie byli pewni ostatecznego triumfu w całym wyścigu, ale ten pojedynek był kluczowy dla losów Tour de France. Ostatecznie Duńczyk zajął pierwsze miejsce, mimo że formalnie wyścig się nie skończył. Trzecie miejsce na tym etapie zajął Wout van Aert, Belg z zespołu Jumbo-Visma.

W środę odbędzie się 17. etap Tour de France, który poprowadzi z Saint-Gervais-les-Bains do Courchevel.

Nuneaton (Eng) - Solihull Moors (Eng)
Data: 18.07. 20:45
Typ: Under 2.5
Kurs: 2.38
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 6.41%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com