Powrót do aktualnosci
Data: 18.07.2023, 18:12

Intensywne treningi polskiej kadry skoczków narciarskich w Turyngii

Polska reprezentacja skoczków narciarskich intensywnie przygotowuje się do kolejnego sezonu. Zawodnicy spędzili owocny tydzień na obiekcie w Turyngii, gdzie szlifowali swoje umiejętności pod okiem trenera.

Skoki narciarskie - 18.07.2023

Intensywne treningi polskiej kadry skoczków narciarskich w Turyngii

Zgrupowanie w Oberhofie

Zawodnicy kadry A, w skład której wchodzą Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek, spędzili tym razem czas na obiekcie w Oberhofie. Trener Thurnbichler wyjaśnił, że było to zdecydowanie udane zgrupowanie.

Idealne warunki treningowe

Obekt w Oberhofie jest ceniony przez zawodników ze względu na swoje cechy charakterystyczne. To duża skocznia w starym stylu, która pozwala na doskonalenie techniki lotu. Zawodnicy podczas tego zgrupowania dużo uwagi poświęcili właśnie fazie lotu, aby stać się jeszcze lepsi w tej dziedzinie.

Wyjątkowe wyzwania atmosferyczne

Trening na obiekcie w Oberhofie nie był pozbawiony trudności związanych z warunkami atmosferycznymi. Szkoleniowiec poinformował, że wiatr sprawiał pewne problemy, co jednak jest elementem treningu. Zawodnicy mają przystosować się do trudnych warunków, na jakie mogą natrafić w różnych zawodach zimowych.

Przygotowania do Letniego Grand Prix w Szczyrku

Najbliższym ważnym sprawdzianem dla polskich skoczków będą zawody w Szczyrku, które odbędą się w pierwszy weekend sierpnia w ramach Letniego Grand Prix 2023. Trener Thurnbichler podkreślił, że ostatni tydzień był poświęcony głównie treningowi na skoczni, a następne dwa tygodnie będą bardziej skupione na zajęciach fizycznych, aby utrzymać wysoką kondycję i siłę. Celem jest przybycie do Letniego Grand Prix w Szczyrku z dobrą formą i świeżymi nogami.

Inauguracja cyklu Grand Prix we francuskim Courchevel

Część skoczków z kadry A weźmie również udział w inauguracji cyklu Grand Prix, która odbędzie się pod koniec lipca we francuskim Courchevel. Oprócz zawodników ze szczytowej kadry, wystąpią także reprezentanci kadr B oraz grup bazowych. Trener Thurnbichler zapowiedział, że do Francji zostanie wysłany silny zespół.

Finland W - Scotland W
Data: 18.07. 18:00
Typ: Under 2.5
Kurs: 2.15
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 14.55%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com