Powrót do aktualnosci
Data: 2023-07-18 21:01:05

Relacja na żywo z meczu Flora - Raków w eliminacjach Ligi Mistrzów

Sprawdź relację na żywo z emocjonującego meczu pomiędzy drużynami Flora i Raków, który odbył się w ramach eliminacji Ligii Mistrzów.

Piłka nożna / Polska - Data: 18 lipca 2023

Relacja na żywo z meczu Flora - Raków w eliminacjach Ligi Mistrzów

Poczatek emocjonującej rywalizacji

Flora Tallinn - Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

W pierwszym meczu obu zespołów Raków nie zachwycił, ale mógł się cieszyć z minimalnej wygranej po golu Władysława Koczergina. W rewanżu na stadionie 14-krotnego mistrza Estonii trzeba było zagrać zdecydowanie lepiej.

Mocne początki Rakowa

Zmobilizowani częstochowianie od pierwszych minut wtorkowego meczu wypracowali sobie zdecydowaną przewagę. W porównaniu z pierwszym spotkaniem mistrzowie Polski grali agresywniej, wysokim pressingiem i z większą kreatywnością w środku boiska. Dobrze funkcjonowały też ataki skrzydłami. Goście dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale brakowało im skuteczności.

Szansa dla Flory

Miejscowi raz na jakiś czas próbowali swoich sił w szybkim kontrataku. W pierwszej połowie bliski strzelenia gola był Ben Lederman, który z dystansu trafił w słupek. Swoich sił próbował też kilkakrotnie Łukasz Zwoliński.

Ostra rywalizacja

W drugiej połowie Raków kontynuował swoją grę, zyskując coraz większą przewagę nad Flora. W 47. minucie Zoran Arsenić zdobył pierwszego gola dla ekipy gości. Piłkarze trenera Dawida Szwargi byli nieustannie groźni na skrzydłach i dalej stwarzali sobie sytuacje strzeleckie.

Decydujące trafienia

Raków utrzymywał swój wysoki poziom gry do końca meczu. W 59. minucie Łukasz Zwoliński zdobył drugiego gola dla drużyny częstochowskiej, podwyższając prowadzenie.

W dalszej części spotkania Raków miał jeszcze kilka znakomitych okazji bramkowych. Ostatecznie, wynik meczu został ustalony przez Giannisa Papanikolaou, który zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny.

Karlsruher SC (Ger) - Liverpool (Eng)
Data: 19.07. 18:30
Typ: Under 3.5
Kurs: 1.77
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 4.92%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com