Powrót do aktualnosci
Data: 2023-07-18 22:21:5

Nowy artykuł o piłce nożnej

Poznaj sekrety sukcesu drużyny Raków Częstochowa!

Piłka nożna / Polska - Data: 2023-07-18 22:21:5

Nowy artykuł o piłce nożnej

Zwycięski mecz Rakowa Częstochowa

Po zwycięstwie 1:0 przy Limanowskiego Raków jechał na rewanż dosyć pewny siebie, ale też mając świadomość, że nie może we wtorek popełnić żadnych błędów. Nie popełnił - do przerwy remisował po zero, ale w drugiej połowie rozwiązał już worek z bramkami.

Taktyka trenera w decydującym meczu

Jak zaledwie 33-letni Szwarga trafił więc wówczas do swoich zawodników? - Cała drużyna zagrała na bardzo dobrym poziomie i już w pierwszej połowie powinniśmy byli zamknąć mecz, strzelając co najmniej dwa gole. Przerwa mogła być dla nas trudna: kiedy stwarzasz sytuacje, ale ich nie wykorzystujesz, a rywal cały czas jest w grze. Moje przesłanie do zawodników było więc proste: musimy grać swoje, trzymać poziom - zdradził szkoleniowiec na konferencji prasowej.

Kluczowe elementy sukcesu Rakowa Częstochowa

Analizował też przy tym, w jaki sposób rozwiązał ten mecz taktycznie. - Kluczowa była dyspozycja zespołu pod względem rozgrywania akcji w trzeciej tercji boiska. To, co nie funkcjonowało w Częstochowie, dzisiaj zaskoczyło. Potrafiliśmy zagrać na skrzydła i wypełnić pole karne. Bardzo dobrze realizowaliśmy nasz plan na ten mecz - zauważył.

Kolejne wyzwania dla Rakowa Częstochowa

W drugiej rundzie częstochowianie zagrają z lepszym z pary gibraltarski Lincoln Red Imps oraz azerski Karabach FK. Z kim więc następca Marka Papszuna wolałby rywalizować? - Nie łudzę się, że rywal, który jest w mojej głowie, zagra przeciwko nam. Cieszę się mimo to, że po raz trzeci w tym sezonie zagraliśmy na zero z tyłu. To jeden z naszych fundamentów i nie był to przypadek - z nadzieją spoglądał w przyszłość.

Mecze kolejnego etapu eliminacji Champions League zostaną rozegrane 25 i 26 lipca, rewanże 1 i 2 sierpnia.

Legnica - GKS Katowice
Data: 23.07. 18:00
Typ: Under 2.5
Kurs: 1.87
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 4.70%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com