Powrót do aktualnosci
Data: 2023-07-18 22:36:5

Rozgoryczenie i determinacja - Przemysław Wiśniewski przedwcześnie kończy sezon

Przemysław Wiśniewski, były kapitan Górnika Zabrze, doznał poważnej kontuzji kolana i będzie musiał zakończyć sezon wcześniej niż planowano. To duży cios dla piłkarza, który miał obiecujący start w nowym klubie.

Piłka nożna | 2023-07-18 22:36:5
Podium sportowe - By Mateusz Klukowski

Rozgoryczenie i determinacja - Przemysław Wiśniewski przedwcześnie kończy sezon

Obiecujący początek w nowym klubie

Przemysław Wiśniewski przeniósł się do włoskiej drużyny Spezia Calcio na początku poprzedniego sezonu. Miał tam zastąpić innego utalentowanego Polaka, Jakuba Kiwiora, który przeszedł do Arsenalu. Choć ekipie nie udało się utrzymać w Serie A, Wiśniewski znalazł się w gronie najbardziej pozytywnych postaci drużyny, występując regularnie w wielu meczach.

Powrót do reprezentacji Polski w zasięgu ręki

Dobre występy Przemysława Wiśniewskiego zaowocowały powołaniem do kadry narodowej na czerwcowe zgrupowanie. Chociaż ostatecznie nie zadebiutował w koszulce z orzełkiem na piersi, było to duże wyróżnienie dla młodego obrońcy i świadczyło o jego rosnącej popularności w świecie piłkarskim.

Zatrważająca kontuzja kolana

Niestety, Przemysław spotkało nieszczęście. Podczas jednego z treningów w klubie Spezia Calcio doznał poważnej kontuzji kolana. Wyniki badań wykazały zerwanie więzadła krzyżowego przedniego oraz uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej i więzadła pobocznego.

Walka o powrót na boisko

W środę Przemysław Wiśniewski przeszedł operację w klinice w Mediolanie. Teraz czeka go długa rehabilitacja i nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie gotowy do gry. Kontuzje tego rodzaju wymagają czasu i cierpliwości, ale piłkarz jest zdeterminowany, aby jak najszybciej powrócić na murawę.

Wsparcie kolegów z drużyny

Przemysław Wiśniewski nie zostaje sam w tym trudnym okresie. Zarówno klub, jak i jego koledzy z drużyny, udzielają mu pełnego wsparcia i motywują go do powrotu na boiskowe parkiety.

Optymizm pomimo przeciwności

Choć sytuacja wydaje się być trudna, Przemysław Wiśniewski nie traci optymizmu. Mimo że będzie musiał odłożyć piłkę na jakiś czas, wie, że rehabilitacja to nie tylko wyzwanie, ale również szansa na jeszcze większy wzrost jako zawodnik.

Kopavogur - Stjarnan
Data: 23.07. 21:15
Typ: Away
Kurs: 2.35
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 4.98%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com