Powrót do aktualnosci
Data: 2023-07-19 6:46:5

Lionel Messi podpisuje kontrakt z Inter Miami - Nowy rozdział w jego karierze

Legendarny piłkarz Lionel Messi dołącza do Inter Miami, amerykańskiego klubu Major League Soccer. Podpisaniu dwuletniego kontraktu towarzyszy ogromne zainteresowanie mediów i nadzieje na rozwój piłki nożnej w USA.

Piłka nożna / Stany Zjednoczone - 19 lipca 2023

Lionel Messi podpisuje kontrakt z Inter Miami - Nowy rozdział w jego karierze

Impuls dla rozwoju piłki nożnej w USA

W niedzielę Lionel Messi podpisał dwuipółletni kontrakt z Inter Miami, klubem grającym w Major League Soccer. Najlepszy zawodnik świata będzie zarabiał od 50 do 60 milionów dolarów za sezon.

Powitanie przez kolegów po fachu

We wtorek Messi został powitany przez swoich nowych kolegów zespołu Inter Miami. Byli to m.in. Sergio Busquets, także mistrz świata, którego trenerem był argentynski szkoleniowiec Gerardo Martino, gdy razem grali w Barcelonie.

Oczekiwania i plany amerykańskiej ligi

Ruch Messiego do MLS może stanowić największy impuls dla rozwoju piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach. Komisarz ligi MLS, Don Garber, zauważa, że w nadchodzących latach będą tam odbywać się ważne rozgrywki piłkarskie, takie jak Copa America w 2024 roku oraz klubowe mistrzostwa świata w 2025 i mistrzostwa świata w 2026.

Debiut w Inter Miami

Przewiduje się, że Lionel Messi będzie mógł swój debiut w nowym klubie zaliczyć już w najbliższym meczu przeciwko Cruz Azul w ramach Leagues Cup - turniej międzyklubowy dla drużyn z USA i Meksyku.

Larne (Nir) - HJK (Fin)
Data: 19.07. 20:30
Typ: Away
Kurs: 2.4
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 4.47%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com