Powrót do aktualnosci
Data: 2023-07-19 12:51:06

Amusan - płotkarka z rekordem świata pod oskarżeniem

Płotkarka Amusan, posiadająca światowy rekord w tej konkurencji, została zawieszona przez Athletics Integrity Unit po trzykrotnym nieprzystąpieniu do testu antydopingowego.

lekkoatletyka / Nigeri - 2023-07-19 12:51:06

Amusan - płotkarka z rekordem świata pod oskarżeniem

Rekordzistka pod nadzorem AIU

Póki co, wygląda na to, że mistrzostwa świata będą bez jednej z największych gwiazd lekkoatletyki - płotkarki Amusan. Amerykańska Athletics Integrity Unit, organizacja odpowiedzialna za uczciwość w lekkatletyce, tymczasowo zawiesiła nigerijską sportowczynię po trzykrotnym nieprzystąpieniu przez nią do testu antydopingowego.

Zapewnienia o czystości i próbny odbiór próbek

Amusan kategorycznie zaprzecza oskarżeniom i deklaruje regularne poddawanie się testom AIU. Zaznacza również, że jej próbki zostały pobrane nawet kilka dni od trzeciego opuszczonego przez nią testu. Płotkarka twierdzi, że jest czysta i ma nadzieję, że sprawa zakończy się na jej korzyść.

Ciemne chmury nad mistrzostwami świata

Dopóki sprawa Amusan nie zostanie rozstrzygnięta, wszystko wskazuje na to, że nie będziemy mieli okazji obejrzeć płotkarki na najważniejszej imprezie lekkoatletycznej - mistrzostwach świata w Budapeszcie. Zgodnie z regulaminem AIU, za trzykrotne nieprzystąpienie do testu antydopingowego grozi nawet dwa lata zawieszenia. Sąd arbitrażowy ma zbadać sprawę przed rozpoczęciem sierpniowych mistrzostw i podjąć decyzję dotyczącą ewentualnej kary dla Amusan.

Estoril (Por) - Sheffield Utd (Eng)
Data: 19.07. 20:30
Typ: Under 2.5
Kurs: 2.44
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 8.16%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com