Powrót do aktualnosci
Data: 2023-07-19 13:41:06

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023

Poznaj wszystkie informacje na temat Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023.

Piłka nożna - 20 lipca 2023

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023

Format turnieju i faworyci

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 odbywają się według tego samego formatu co męskie mistrzostwa. Wszystkich uczestników podzielono na osiem czterozespołowych grup. Do fazy pucharowej oraz 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Jednym z głównych faworytów turnieju jest reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Drużyna ta zdobyła już cztery tytuły mistrza świata (w latach 1991, 1999, 2015 i 2019), co stanowi rekord wśród wszystkich narodowych drużyn piłkarskich.

Zacznij zarabiać na bukmacherce

Gospodarze i rewolucja w Nowej Zelandii

Imprezą przełomową dla Nowej Zelandii są te Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023. Oczekuje się wielkiej frekwencji na stadionach, np. na meczu w Auckland spodziewa się ponad 40 tysięcy kibiców, co byłoby nowym rekordem kraju zarówno w piłce nożnej kobiecej jak i męskiej. Warto dodać, że wszelkie dyskusje mają pokazać nierówny traktowanie piłki nożnej kobiet i mężczyzn. Pula nagród w tegorocznych mistrzostwach wynosi aż 150 milionów dolarów - trzykrotnie więcej niż przed czterema laty we Francji.

Dowiedz się więcej o zakładach bukmacherskich

Pierwsze wyniki i tabela grup MŚ 2023

Pierwsza kolejka meczów już się rozpoczęła. W grupie A rywalizują Nowa Zelandia, Norwegia, Filipiny oraz Szwajcaria. Grupa B to Australia, Irlandia, Nigeria oraz Kanada. Hiszpania, Kostaryka, Zambia oraz Japonia tworzą grupę C. Drużyny z grupy D to Anglia, Haiti, Dania oraz Chiny. Stany Zjednoczone, Wietnam, Holandia oraz Portugalia walczą w grupie E. Francja, Jamajka, Brazylia oraz Panama to drużyny z grupy F. Szwecja, RPA, Włochy oraz Argentyna są gospodarzami grupy G. Natomiast Niemcy, Maroko, Kolumbia oraz Korea Południowa rywalizują w grupie H.

Terminarz spotkań i przewidywane rezultaty

Turniej jest w pełnym rozkwicie, a liczba emocji rośnie z każdym kolejnym meczem. Poniżej przedstawiamy planowane terminy i pary:

  • Grupa A:
  • - 20 lipca: Nowa Zelandia vs. Norwegia - 21 lipca: Filipiny vs. Szwajcaria
  • Grupa B:
  • - 20 lipca: Australia vs. Irlandia - 21 lipca: Nigeria vs. Kanada
  • Grupa C:
  • - 21 lipca: Hiszpania vs. Kostaryka - 22 lipca: Zambia vs. Japonia
Sprawdź pełen terminarz oraz wyniki spotkań

Czy piłka nożna kobiet zyskuje na popularności?

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 przyciągają coraz większą uwagę kibiców na całym świecie, a liczba fanów tej dyscypliny rośnie z roku na rok. Coraz więcej osób docenia umiejętności zawodniczek i emocje towarzyszące każdemu meczowi. Dlatego nie dziwi fakt, że turniej ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów i sponsorów.

Dowiedz się więcej o przemianach w społeczności piłki nożnej kobiet

Podsumowanie mistrzostw i finałowy mecz

Finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023 rozegrany zostanie 20 sierpnia 2023 roku o godzinie 12:00 czasu lokalnego w Sydney. Wielka radość i emocje towarzyszyć będą wszystkim drużynom, które zdołały dotrzeć do tej fazymi turnieju. Finałowa potyczka zostanie zapamiętana na długo przez kibiców i zawodniczki.

Zapoznaj się ze szczegółowym harmonogramem turnieju
Bradford PA (Eng) - Bradford City (Eng)
Data: 19.07. 20:30
Typ: Under 3.5
Kurs: 2.17
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 10.82%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com