Powrót do aktualnosci
Data: 2023-07-19 16:36:5

Uniewinnienie piłkarza z zarzutów gwałtu i napaści - doświadczony obrońca znalazł nowy klub

Po długim procesie sądowym reprezentant Francji został uniewinniony od zarzutów gwałtu i napaści na tle seksualnym. Teraz, po wygaśnięciu kontraktu, szukając nowej drużyny, znalazł się w francuskim klubie.

Piłkarz reprezentujący Francję został uniewinniony od zarzutów gwałtu i napaści na tle seksualnym po długim procesie sądowym. Decyzja brytyjskiego sądu, która miała miejsce w ostatni piątek, obwieściła, że piłkarz nie jest winny postawianych mu przestępstw.

Uniewinnienie piłkarza z zarzutów gwałtu i napaści - doświadczony obrońca znalazł nowy klub

Pozostając anonimowym, obrońca 29-letni opuścił Manchester City w ubiegłym miesiącu, gdy jego kontrakt wygasł. Mendy rozegrał pięć sezonów w Anglii, będąc jednym z najdroższych obrońców Premier League. W Manchesterze dołączył w 2017 roku, przenosząc się z klubu AS Monaco za 52 miliony funtów. W barwach The Citizens zdobył trzy tytuły mistrza kraju.

Uniewinnienie - zwolnienie od zarzutów

Decyzja sądu o uniewinnieniu piłkarza wynika z braku wystarczających dowodów, które potwierdziłyby popełnione przez niego przestępstwa. Po blisko dwóch latach zawieszenia kariery ze względu na oskarżenia dotyczące przestępstw na tle seksualnym, zawodnik ostatecznie odzyskał swoją niewinność.

Nowy klub dla doświadczonego obrońcy

Po opuszczeniu Manchesteru City, Mendy prowadził rozmowy z różnymi klubami w celu znalezienia nowej drużyny. Ostatecznie podpisał umowę z francuskim klubem, który poinformował o tym w oficjalnym oświadczeniu.

Obecnie piłkarz przechodzi testy medyczne i zamierza nosić koszulkę z numerem pięć. Dołączy także do swojej nowej drużyny na treningach już w najbliższą środę.

W ostatnim sezonie francuski Lorient zajął dziesiąte miejsce w lidze. Drużyna liczy, że przybycie nowego zawodnika przyniesie jej jeszcze większe sukcesy w kolejnych rozgrywkach.

Atlas (Mex) - Gijon (Esp)
Data: 20.07. 04:00
Typ: Under 2.5
Kurs: 2.1
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 7.51%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com