Powrót do aktualnosci
Data: 2023-07-19 17:41:28

Wielkie emocje na górskim etapie Tour de France

Sprawdź, jak kolarze pokonali wyzwania podczas malowniczego etapu w Alpach.

Kolarstwo górskie - Data: 19 lipca 2023

Wielkie emocje na górskim etapie Tour de France

Trudności na trasie i heroiczna walka

Malowniczy etap przez Alpy z pewnością nie był łatwy dla zawodników. Wiedzieliśmy przed startem, że to będzie ich największe wyzwanie na tegorocznym Tour de France. Przed finiszem czekało ich prawie 30 kilometrów ostrej wspinaczki, w tym podjazd na Col de la Loze - punkt kulminacyjny całego wyścigu, położony na wysokości 2304 metrów nad poziomem morza. Tylko najmocniejsi górale mieli szansę powalczyć o sukces.

Rafał Majka i Simon Yates w ucieczce

Wielu zawodników postanowiło spróbować szczęścia już na początku etapu i oderwać się od peletonu. W jednej z ucieczek znalazł się również polski kolarz Rafał Majka z grupy UAE Team Emirates. Przez pewien czas jechał razem z brytyjskim kolarzem Simonem Yatesem z ekipy Jayco-AlUla. Choć Polak musiał później zrezygnować z walki o zwycięstwo i poczekać na Adama Yatesa, który walczył o podium w klasyfikacji generalnej Tour de France, to udział w tej emocjonującej ucieczce był dla niego ważnym doświadczeniem.

Wielkie zwycięstwo Félixa Galla

Ostateczne zwycięstwo na tym etapie odebrał Felix Gall. Brytyjczyk Simon Yates zajął drugie miejsce, a Hiszpan Pello Bilbao uplasował się na trzeciej pozycji podium. Spośród zawodników walczących o najlepsze miejsca w klasyfikacji generalnej najbardziej imponującą jazdę pokazał Vingegaard, powiększając swoją przewagę nad rywalami. Niestety, nie był to dobry dzień dla Słoweńca Tadeja Pogačara (UAE Team Emirates), który najpierw upadł na trasie, a następnie stracił kontakt z czołówką i dojechał do mety z dużą stratą.

Salford (Eng) - West Brom (Eng)
Data: 19.07. 20:45
Typ: Under 2.5
Kurs: 2.18
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 5.54%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com