Data: 2023-07-20 13:41:07

Historiczne zwycięstwo reprezentacji Nowej Zelandii na mistrzostwach świata

Reprezentacja Nowej Zelandii odniosła pierwsze w historii mundialu zwycięstwo, bijąc rekord frekwencji na stadionie.

Piłka nożna - Data: 20 lipca 2023

Zwycięskiego gola Hannah Wilkinson

Rewolucyjny moment dla kobiecego futbolu! W 48. minucie meczu Hannah Wilkinson strzałem ze skrzydła zdobyła zwycięskiego gola dla drużyny Nowej Zelandii. Akcja rozpoczęła się spod własnej bramki i była przykładem szybkiej, składnej gry.

Rekordowa frekwencja na stadionie

Historiczny moment dla piłki nożnej w Nowej Zelandii! Mecz reprezentacji kobiecej zebrał na trybunach aż 42 137 widzów, co jest rekordowym wynikiem w historii tego kraju dla tej dyscypliny sportu. Jest to także największa frekwencja na stadionie w męskim futbolu.

Chwila ciszy przed meczem

Hołd dla ofiar tragedii! Przed rozpoczęciem spotkania na kilkadziesiąt sekund zapanowała cisza. Na stadionie opuszczono do połowy flage Nowej Zelandii jako hołd dla dwóch osób, które wcześniej padły tragiczną ofiarą zamachu. Wydarzenie to stanowiło szok dla całej drużyny, która relacjonowała swoje przeżycia po meczu.

Kontynuacja turnieju

Mistrzostwa w pełnym rozkwicie! Kolejne emocje czekają na nas już w piątek, gdy spotkają się ekipy Szwajcarii i Filipin. W drugim meczu grupy B reprezentacja Australii podejmie Irlandię. Mecze dostępne będą również dla polskich fanów o godzinie 12:00.