Sukces Rakowa w el. Ligi Mistrzów

W debiucie nowego trenera Raków Częstochowa był lepszy od estońskiej Flory Tallin

Piłka nożna - 11.07.2023, 21:57

Dominacja Rakowa, ale brak skuteczności

W debiucie nowego trenera Dawida Szwargi Raków Częstochowa był wyraźnie lepszy od estońskiej Flory Tallin, ale wygrał tylko 1:0 w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Zwycięskiego gola dla mistrzów Polski strzelił w 54. minucie Władysław Koczerhin. Rewanż odbędzie się za tydzień w Estonii.

Trudności w pokonaniu obrony przeciwnika

Można mówić o strzałach z okolic linii pola karnego Frana Tudora, licznych rzutach rożnych, czy próbach z różnych pozycji Fabiana Piaseckiego, ale Raków, choć często znajdował się w polu karnym rywala, nie potrafił dojść do sytuacji stuprocentowej. Najgroźniej pod bramką Flory było tak naprawdę w 16. minucie, gdy uderzenie z ostrego kąta Bartosza Nowaka odbił bramkarz Flory Evert Grunvald, ale to była jedyna wymagająca interwencja dla golkipera mistrzów Estonii przed przerwą.

Raków zdobywa zwycięskiego gola

Ale Raków dość szybko dopiął swego. W 54. minucie uderzenie z dystansu bardzo aktywnego Johna Yeboaha zostało zablokowane, ale piłka spadła jeszcze przed pole karne pod nogi Władysława Koczerhina - ten uderzył mocno i po rykoszecie zaskoczył bramkarza Flory, otwierając wynik meczu.