Powrót do aktualnosci
Data: 11.07.2023, 20:23

Nowe wyzwania w tenisie

Iga Świątek walczyła z determinacją i poświęceniem na Wimbledonie

Tenis - 20.06.2023, 14:55

Iga świątek - Nowe wyzwania w tenisie

Iga Świątek, mimo nie najlepszego występu, pokazała, że nigdy nie rezygnuje i zawsze daje z siebie wszystko. Po ćwierćfinale Wimbledonu przemawiała do dziennikarzy, podkreślając, że zawsze stawia sobie wysokie cele.

Pokonanie własnych słabości

Po ubiegłorocznym turnieju Wimbledon Iga Świątek postanowiła dokładnie przeanalizować swoje błędy. Po spotkaniu z Eliną Switoliną konsultowała się ze swoim sztabem, aby znaleźć sposoby na ich naprawę. Mimo porażki, z pokorą przyjęła swoją dyscyplinę i ciężką pracę, która ją czeka.

Walka z presją

Iga Świątek podkreśliła, że porażka z Eliną Switoliną była wynikiem agresywnej i szybkiej gry rywalki. Jednak nie zrzuciła winy tylko na nią i zwróciła uwagę na swoje własne błędy. Przerwa między setami była dla niej doskonałą okazją do analizowania gry i szukania odpowiedzi na pytania, które pojawiły się w jej głowie.

Doświadczenie na trawie

Iga Świątek przyznała, że poprzedni rok był dla niej trudny, jeśli chodzi o grę na trawie. Jednak teraz, po kolejnym występie na Wimbledonie, czuje się pewniej na tej nawierzchni. Mimo porażki, docenia zdobyte doświadczenie i wie, że praca nad poprawą swojej gry na trawie przyniesie efekty w przyszłości.

SportBC.com