Powrót do aktualnosci
Data: 12.07.2023, 10:40

Sukces polskiego zespołu kobiecej siatkówki w Lidze Narodów

Polska drużyna kobiecej siatkówki osiąga znaczące rezultaty w tegorocznej Lidze Narodów

siatkówka - 12.07.2023, 10:40

Sukces polskiego zespołu kobiecej siatkówki w Lidze Narodów

Zwycięstwo nad Niemcami

W ćwierćfinale turnieju, nasza drużyna będzie rywalizować z Niemkami. W porównaniu do spotkania w fazie grupowej, gdzie Polki pokonały Niemki, nasza drużyna zdecydowanie może grać jeszcze lepiej. Zarówno doświadczone zawodniczki, jak i młodsze talenty, prezentują wysoką formę, co daje nadzieję na osiągnięcie sukcesu - twierdzi Piotr Makowski, były selekcjoner żeńskiej reprezentacji Polski.

Trudności w Lidze Narodów

Drużyna Polski jest świadoma, że rywalizacja w Lidze Narodów jest o wiele trudniejsza niż w Europie. W mistrzostwach Europy zdobycie medalu jest ważne, jednak rywalizacja w Lidze Narodów to starcie z najlepszymi drużynami na świecie. Polska drużyna jest gotowa na kolejną rundę i dąży do znalezienia się w najlepszej trójce turnieju, co będzie ogromnym sukcesem - podkreśla były selekcjoner.

Wygrana nad Niemcami nie będzie łatwa

Spotkanie Polski z Niemcami w ćwierćfinale turnieju zapowiada się jako trudne. Zarówno wygrane, jak i przegrane miały w przeszłości rezultat 3:2. Niemiecka reprezentacja jest dla naszego zespołu nieprzewidywalnym rywalem, jednak pomimo pewnej niepewności, Polki są faworytkami tego meczu. Nadzieja na zwycięstwo jest duża, ale również obawy pozostają - zaznacza Makowski.

Historiczny sukces Polski

Niezależnie od wyniku, awans do ćwierćfinału Ligi Narodów jest już największym sukcesem polskiej drużyny w historii. Polska kobieca siatkówka staje się coraz silniejsza, a obecność w najlepszej ósemce tego prestiżowego turnieju jest dowodem na ich umiejętności i wysiłek, które włożyły w przygotowania - podsumowuje z dumą były selekcjoner Piotr Makowski.

SportBC.com