Powrót do aktualnosci
Data: 12.07.2023, 11:00

Polska siatkówka pokonuje Niemcy w ćwierćfinale Ligi Narodów

Reprezentacja Polski siatkarek odniosła zwycięstwo nad Niemkami 3:2 w ćwierćfinale Ligi Narodów.

Siatkówka - 12.07.2023, 11:00

Polska siatkówka pokonuje Niemcy w ćwierćfinale Ligi Narodów

Zwycięstwo w zaciętym pojedynku

W trudnym starciu na boisku koreańskiego Suwonu, polskie siatkarki pokonały Niemki 3:2 po tie-breaku. Spotkanie trwało aż 2 godziny i 45 minut, a ostateczne zwycięstwo było wynikiem 17:15 w tie-breaku. Mecz był pełen napięcia i emocji, jak to często bywa w starciach tych dwóch drużyn. Kapitan reprezentacji Polski, Agnieszka Korneluk, podkreśla, że gra z Niemkami zawsze jest trudna i wymagająca. Obydwie drużyny grają na maksimum swoich możliwości i nie dają sobie żadnych łatwości.

Dalsza rywalizacja

Po zwycięstwie nad Niemkami, Polska siatkówka awansowała do półfinału Ligi Narodów, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Chiny - Brazylia. Biało-czerwone mają szansę na kolejne sukcesy w turnieju. W 2019 roku zajęły piąte miejsce, a teraz liczą na jeszcze lepszy wynik. Drużyna jest bardzo zdeterminowana i gotowa do dalszej rywalizacji.

Gdzie oglądać mecz Polska-Niemcy?

Mecz Polska - Niemcy odbędzie się w środę o godzinie 23:00. Transmisja będzie dostępna na kanale TVP Sport oraz Polsat Sport. Polscy kibice będą mogli kibicować swojej drużynie i wspierać ją w walce o kolejne zwycięstwo.

Pozostałe ćwierćfinały

W turnieju Ligi Narodów siatkarek rozegrane zostaną także inne ćwierćfinały. Stany Zjednoczone zmierzą się z Japonią, a Włochy z Turcją. Tytułu broni reprezentacja Włoch. Mecze te zapowiadają się bardzo interesująco i na pewno przyniosą wiele emocji.

SportBC.com