Powrót do aktualnosci
Data: 12.07.2023, 16:24

Nieoczekiwane zakończenie przygody Igi Świątek na Wimbledonie

Iga Świątek poniosła pierwszą porażkę od czterech lat w wielkoszlemowym turnieju.

Tenis / Wielka Brytania - 12 lipca 2023

Nieoczekiwane zakończenie przygody Igi Świątek na Wimbledonie

Niespodzianka na kortach londyńskiego Wimbledonu

Iga Świątek na ćwierćfinale zakończyła swoją przygodę w tegorocznym Wimbledonie. Polka, przegrywając starcie z Eliną Switoliną, poniosła pierwszą wielkoszlemową porażkę z rywalką notowaną poza czołową pięćdziesiątką rankingu WTA od 2019 roku. To spore zaskoczenie dla wszystkich, którzy przyglądali się jej dotychczasowym wynikom.

Sukcesy Igi Świątek do tej pory

Iga Świątek (1. WTA) może ocenić swoje występy w Londynie jako udane. Mimo że nawierzchnia trawiasta nie należy do jej ulubionych, to pokonanie czterech rywalek bez wątpienia jest dużym osiągnięciem. Raszynianka przed turniejem podkreślała, że cały czas uczy się gry na tego typu kortach, ale poradziła sobie świetnie.

Zaskakująca przegrana z Eliną Switoliną

W środę, ukraińska tenisistka Elina Switolina (76. WTA) pokonała Igę Świątek po zaciętym boju 7:5, 6:7 (5-7), 6:2. To pierwsza porażka Polki z zawodniczką spoza pierwszej pięćdziesiątki rankingu WTA od 2019 roku. Przez wiele lat Świątek miała fantastyczny bilans z takimi rywalkami, wygrywając wszystkie spotkania. To pokazuje, jak ważne zwycięstwo odniosła Switolina.

Dotychczasowe występy Igi Świątek w wielkoszlemowych turniejach

Iga Świątek ma na swoim koncie imponujący bilans z rywalkami spoza czołowej pięćdziesiątki rankingu WTA. Przed pojedynkiem z Elina Switoliną, Polka wygrała aż 40 z 41 takich spotkań w turniejach tej rangi. Jedynym wcześniejszym niepowodzeniem było jej starcie z Victorią Golubic podczas poprzedniego Wimbledonu.

SportBC.com