Powrót do aktualnosci
Data: 2023-11-21 7:21:40

Reprezentacja Czech doznała wstrząsu po rezygnacji Silhaviego

Informacje o rezygnacji selekcjonera Jaroslava Silhaviego z prowadzenia reprezentacji Czech

Football / 2023-11-21 7:21:40

Reprezentacja Czech doznała wstrząsu po rezygnacji Silhaviego

Decyzja po meczu z Mołdawią

Reprezentacja Czech doznała wstrząsu zaraz po zakończeniu eliminacji do Euro 2024. Mimo że drużyna awansowała z grupy E, selekcjoner Jaroslav Silhavy ogłosił swoją rezygnację. Jego decyzja była ewidentnie związana ze spontanicznym odejściem, ponieważ odbyła się tuż po spotkaniu z Mołdawią, w którym Czechy odniosły przekonujące zwycięstwo 3:0.

Presja i potrzeba odpoczynku

Silhavy tłumaczył, że podczas eliminacji napotkał ogromną presję, której czasami nawet nie rozumiał. Z tego powodu doszedł do wniosku, że istnieje potrzeba osobistego odpoczynku od prowadzenia reprezentacji Czech. Czeska Federacja Piłkarska (FACR) zdecydowała się na rozstanie z trenerem, mimo że miał jeszcze kilka miesięcy kontraktu do końca eliminacji.

Decyzja wkrótce

Prezes FACR, Petr Fousek, podziękował Silhavemu za lata pracy i zaangażowanie w reprezentację Czech. Wyraził również zadowolenie z faktu, że udało się drużynie zakwalifikować do mistrzostw Europy. Jednocześnie zapowiedział, że zostanie podjęta decyzja w sprawie nowego selekcjonera nie na najbliższym posiedzeniu komitetu wykonawczego, ale w przyszłym tygodniu.

Bilans Silhaviego jako selekcjonera Czech

Jaroslav Silhavy był selekcjonerem drużyny narodowej od 2018 roku. Podczas swojej kadencji poprowadził Czechów w 58 meczach, co jest drugim wynikiem w historii reprezentacji. Jedynie Karel Bruckner miał więcej meczów na swoim koncie - 77. Skuteczność Silhaviego wyniosła 55,2%.

Poland - Latvia
Data: 21.11. 20:45
Typ: Home -1.5
Kurs: 1.8
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 2.26%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Dlaczego Jaroslav Silhavy zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Czech?

Silhavy tłumaczył, że podczas eliminacji napotkał ogromną presję, której czasami nawet nie rozumiał. Z tego powodu doszedł do wniosku, że istnieje potrzeba osobistego odpoczynku od prowadzenia reprezentacji Czech.

2. Co powiedział prezes Czeskiej Federacji Piłkarskiej na temat rezygnacji Silhaviego?

Prezes FACR, Petr Fousek, podziękował Silhavemu za lata pracy i zaangażowanie w reprezentację Czech. Jednocześnie zapowiedział, że zostanie podjęta decyzja w sprawie nowego selekcjonera w przyszłym tygodniu.

3. Ile meczów poprowadził Silhavy jako selekcjoner Czech?

Silhavy poprowadził Czechów w 58 meczach, co jest drugim wynikiem w historii reprezentacji.

SportBC.com