Powrót do aktualnosci
Data: 2023-11-21 7:31:40

Harry Kane kontra Robert Lewandowski - kto był bardziej skutecznym napastnikiem?

Porównanie skuteczności Roberta Lewandowskiego i Harry'ego Kane'a w sezonie 2020/21

Football / 2023-11-21 7:31:40

Harry Kane kontra Robert Lewandowski - kto był bardziej skutecznym napastnikiem?

Niezwykle udany sezon 2020/21 dla Roberta Lewandowskiego

Sezon 2020/21 był niezwykle udany dla Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik reprezentujący barwy Bayernu Monachium pobił prawie 50-letni rekord legendarnego Gerda Muellera, strzelając aż 41 goli w Bundeslidze. Ta imponująca liczba goli zapisała się na zawsze w historii niemieckiej piłki.

Harry Kane - imponujący debiut w Bayernie Monachium

Jednak teraz przychodzi czas na porównanie Lewandowskiego z innym światowej klasy snajperem - Harrym Kane'em. Angielski napastnik niedawno dołączył do Bayernu Monachium i już w pierwszych 11 meczach zdobył aż 17 goli w Bundeslidze, odnotowując zdumiewające wejście do rozgrywek. Ponadto, Kane ma na swoim koncie pięć asyst, co sprawia, że jest kompletnym piłkarzem, wspierającym zespół nie tylko strzałami, ale także precyzyjnymi podaniami.

Czy Harry Kane pobije rekord Roberta Lewandowskiego?

W świetle imponujących występów, niemieccy dziennikarze zaczęli spekulować na temat tego, czy Harry Kane nie pobije rekordu Roberta Lewandowskiego, który w poprzednim sezonie strzelił 41 goli. Statystyki przemawiają na korzyść Anglika - po 11 kolejkach jest lepszy od Lewandowskiego o cztery gole i aż o 11 bramek od Gerda Muellera z tamtego samego etapu rozgrywek. Jeśli Kane utrzyma taką regularność, może zakończyć sezon z 52 golami i tym samym pobić rekord polskiego napastnika.

Niemniej jednak, gdy dziennikarze zapytali Kane'a o to, czy rekord Lewandowskiego jest jego celem, odpowiedział skromnie, że to jeszcze za wcześnie na takie spekulacje. Wyjaśnił, że obecnie skupia się na swojej grze i strzelaniu bramek oraz że dopiero w kwietniu, jeśli będzie blisko pobicia rekordu, zastanowi się nad tym. Widać, że Anglik ma pragmatyczne podejście i chce skupić się na obecnym momencie, nie zapominając o długoterminowych celach.

Rekord Roberta Lewandowskiego

Dla Lewandowskiego kwiecień 2021 roku był pechowy. Doznał wtedy kontuzji, która wyeliminowała go z gry na większość meczów. To miało wpływ na końcowy wynik polskiego napastnika, który strzelił 41 goli, ale mógłby mieć ich jeszcze więcej, gdyby nie uraz. Mimo to, udało mu się pobić rekord Gerda Muellera w ostatniej kolejce, zdobywając bramkę w zwycięskim meczu z FC Augsburg.

Podsumowanie

Podsumowując, obecnie Harry Kane jest w doskonałej formie i zdobywa gole niemal w każdym meczu. Niemieccy dziennikarze nie mogą się nadziwić jego umiejętnościom i coraz częściej zastanawiają się, czy nie pobił rekordu Roberta Lewandowskiego. Angielski napastnik ma jednak jeszcze długą drogę do przebycia i wie, że cel jest odległy. Wszystko zależy od kontynuacji swoich doskonałych występów i utrzymania formy przez resztę sezonu. Czy Kane pobije rekord Lewandowskiego? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Poland - Latvia
Data: 21.11. 20:45
Typ: Home -1.5
Kurs: 1.8
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 2.26%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Kto był bardziej skutecznym napastnikiem w sezonie 2020/21?

W sezonie 2020/21 Robert Lewandowski był bardziej skutecznym napastnikiem, strzelając 41 goli w Bundeslidze.

2. Ile goli strzelił Harry Kane w pierwszych 11 meczach w Bayernie Monachium?

Harry Kane strzelił 17 goli w pierwszych 11 meczach w Bayernie Monachium.

3. Czy Harry Kane może pobić rekord Roberta Lewandowskiego?

Statystyki wskazują, że Harry Kane ma szanse pobić rekord Roberta Lewandowskiego, jeśli utrzyma taką formę przez cały sezon.

SportBC.com