Powrót do aktualnosci
Data: 2023-11-21 12:41:42

Reprezentacja Polski w obliczu trudności

Problemy i szanse reprezentacji Polski na przyszłość

Football / 2023-11-21 12:41:42

Reprezentacja Polski w obliczu trudności

Największy problem - brak skuteczności

Reprezentacja Polski od lat boryka się z problemem braku skuteczności. Już od roku 2021 drużyna narodowa ma problem ze zdobywaniem bramek, co bardzo frustruje zarówno zawodników, jak i kibiców. Ostatni raz Biało-Czerwoni zdobyli więcej niż dwie bramki w meczu 12 listopada 2021 roku, gdy pokonali reprezentację Andory 4:1. Od tamtego czasu minęły już dwa lata i 24 kolejne spotkania, a Polska nie potrafiła przekroczyć bariery dwóch goli.

Zmiany w składzie i podejście trenera

Statystyki są bezlitosne i wyraźnie wskazują na problem z ofensywną grą reprezentacji. Ostatnie mecze pokazują, że Polacy nie potrafią przekonać swojej przewagi na boisku na bramki. Wyniki ostatnich spotkań to głównie remisy i porażki, rzadko kiedy udaje się odnieść przekonujące zwycięstwo. Trener Dariusz Probierz doskonale zdaje sobie z tego sprawę i postanowił wprowadzić zmiany. W przedmeczowej konferencji prasowej zapowiedział, że chce widzieć ofensywny futbol, a drużyna powinna zacząć atakować bramkę przeciwnika bardziej śmiało.

Rotacja na bramce

Jednak pytanie, jak zamierza to osiągnąć. Selekcjoner Probierz zapowiedział także zmiany personalne w składzie drużyny. W bramce będą zmieniać się Łukasz Skorupski i Marcin Bułka, co pozwoli obydwu zawodnikom się sprawdzić i dać im szansę na prezentację swoich umiejętności.

Nowa formacja i zawodnicy

Reprezentacja Polski ma jeszcze szansę na awans do mistrzostw Europy 2024. Pomimo zajęcia trzeciego miejsca w eliminacjach, drużyna nadal ma możliwość zdobycia awansu poprzez baraże. Polscy piłkarze muszą jednak najpierw utrzymać się w najwyższej dywizji Ligi Narodów w 2022 roku. Ważne rozgrywki czekają zatem drużynę narodową w najbliższych miesiącach, a kibice z niecierpliwością oczekują poprawy wyników i efektywnej gry ofensywnej.

Morocco U17 - Iran U17
Data: 21.11. 13:00
Typ: Home -0.5
Kurs: 2.4
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 5.83%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Jakie są największe problemy reprezentacji Polski?

Największym problemem reprezentacji Polski jest brak skuteczności w strzelaniu bramek oraz częste porażki i remisy w ostatnich meczach.

2. Jakie zmiany planuje wprowadzić selekcjoner Dariusz Probierz?

Selekcjoner Dariusz Probierz planuje wprowadzić zmiany personalne w składzie drużyny oraz postawić na bardziej ofensywną grę.

3. Kto będzie występował na bramce reprezentacji Polski?

Na bramce reprezentacji Polski będą rotować pomiędzy sobą Łukasz Skorupski i Marcin Bułka.

4. Jakie są szanse reprezentacji Polski na awans do mistrzostw Europy 2024?

Reprezentacja Polski ma jeszcze szansę na awans do mistrzostw Europy 2024 poprzez baraże, jednak najpierw musi utrzymać się w najwyższej dywizji Ligi Narodów w 2022 roku.

SportBC.com