Powrót do aktualnosci
Data: 2023-11-21 13:52:22

Baraże o Euro 2024 - szanse Reprezentacji Polski

Sprawdź szanse Reprezentacji Polski na udział w Euro 2024

Piłka nożna / 2023-11-21 13:52:22

Baraże o Euro 2024 - szanse Reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski w eliminacjach

Reprezentacja Polski trafiła do grupy z Czechami, Albanią, Mołdawią i Wyspami Owczymi. Jednakże, mimo tego, że grali osiem meczów, zdołali zdobyć jedynie 11 punktów, zajmując trzecie miejsce w grupie. Jest to wynik niezadowalający, który nie dał im bezpośredniego awansu na mistrzostwa Europy.

Baraże o Euro 2024

Przez to, Polacy muszą teraz zmierzyć się z barażami, aby uzyskać szansę na udział w Euro 2024. W tym celu będą konkurować z innymi zespołami, które również zajęły wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej Ligi Narodów, ale nie awansowały na Euro przez eliminacje grupowe.

Ścieżka barażowa A

Reprezentacja Polski będzie grała w ścieżce barażowej A, ponieważ rywalizowała w dywizji A Ligi Narodów. Przed nią czeka jeszcze jeden potencjalny przeciwnik, którym będzie Chorwacja lub Walia. O wszystkim zadecydują wtorkowe mecze ostatniej kolejki - Chorwaci zmierzą się z Armenią, a Walijczycy z Turcją.

Możliwe scenariusze

Jeśli Chorwacja awansuje do baraży, Polska zostałaby najwyżej rozstawioną drużyną w ścieżce A i na początek zagrałaby z teoretycznie najsłabszą Estonią. Jeśli dotrą do finału, napotkają na siebie Walie lub któryś z zespołów grających ostatnio w dywizji B Ligi Narodów.

Jeśli jednak to Walia awansuje do baraży, sytuacja Polaków będzie bardziej skomplikowana. Wówczas, w półfinale trafią na Finlandię, Ukrainę lub Islandię. A w finale, mogliby napotkać Chorwację, która by wtedy była najwyżej rozstawioną drużyną.

Gospodarz finału

Niezależnie od tego, czy do baraży trafi Chorwacja, czy Walia, Reprezentacja Polski na pewno rozegrać półfinał na własnym boisku. Decyzję o gospodarzu finału wyłoni losowanie, które odbędzie się w czwartek 23 listopada.

Ścieżki barażowe

Baraże są dodatkowymi meczami, które mają na celu wyłonienie ostatnich uczestników turnieju Euro 2024. Są one podzielone na trzy ścieżki: A, B i C, w których grają cztery zespoły. Drużyny są przyporządkowane na podstawie ostatniej Ligi Narodów, przy czym te z dywizji A trafiają do ścieżki A, itd.

Zwycięzcy z każdej ścieżki awansują na mistrzostwa Europy. Dla Polski, awans do turnieju jest wciąż możliwy, ale będą musieli stawić czoła silnej konkurencji na swojej drodze.

Teraz pozostaje nam czekać na wyniki ostatnich meczów i losowanie, aby dowiedzieć się, z kim Polacy będą walczyć w barażach o Euro 2024.

Peterborough U21 - Wigan U21
Data: 21.11. 14:00
Typ: Under 3.5
Kurs: 1.72
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 7.55%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Jak wyglądała grupa Reprezentacji Polski w eliminacjach?

Reprezentacja Polski trafiła do grupy z Czechami, Albanią, Mołdawią i Wyspami Owczymi.

2. Ile punktów zdobyła Reprezentacja Polski w eliminacjach?

Reprezentacja Polski zdobyła 11 punktów.

3. Jakie miejsce zajęła Reprezentacja Polski w grupie eliminacyjnej?

Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w grupie.

4. Jakie są szanse Reprezentacji Polski na awans do Euro 2024?

Reprezentacja Polski będzie musiała zmierzyć się z barażami w celu uzyskania szansy na udział w Euro 2024.

5. Z kim Reprezentacja Polski będzie rywalizować w barażach?

Reprezentacja Polski będzie rywalizować z innymi zespołami, które zajęły wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej Ligi Narodów.

6. W jakiej ścieżce barażowej będzie grała Reprezentacja Polski?

Reprezentacja Polski będzie grała w ścieżce barażowej A, ponieważ rywalizowała w dywizji A Ligi Narodów.

SportBC.com