Powrót do aktualnosci
Data: 2023-11-21 14:31:44

Paweł Bochniewicz powraca do reprezentacji Polski

Paweł Bochniewicz, po ponad trzech latach przerwy, powrócił do reprezentacji Polski w meczu eliminacji Euro 2024 z Czechami.

Piłka nożna / 2023-11-21 14:31:44

Paweł Bochniewicz powraca do reprezentacji Polski

Bochniewicz o marzeniach o grze w reprezentacji

Paweł Bochniewicz podkreślił, że każdy piłkarz marzy o grze w reprezentacji narodowej, nawet w najtrudniejszych meczach. Jego zdaniem, wszyscy dążą do tego, by móc reprezentować swój kraj, nawet w spotkaniach, które można uznać za wstydliwe. Uważa, że kwestionowanie chęci gry przez emerytowanych piłkarzy to farmazon.

Powrót do składu narodowego

27-latek przyznał również, że bardzo cieszył się z powrotu do składu wyjściowego drużyny narodowej. Powiedział, że czekał na ten moment, aby zagrać w meczu, który ma znaczenie, a nie tylko w sparingach. Wskazał również, że mimo negatywnej oceny meczu z Czechami, drużyna pokazała, że jest zdeterminowana i chce wygrywać. Jednak zabrakło jakości z przodu, ostatniego podania i wykończenia.

Trudności z powołaniami

Bochniewicz przyznał również, że ciężko było mu pogodzić się z brakiem powoływania do reprezentacji przez selekcjonerów. Zaznaczył, że drażniła go ta sytuacja, ponieważ stawiał sobie cele, a jednym z nich było powołanie. Dodał, że nie jest przyjemnie przegrywać czy remisować z drużynami, które uważane są za słabsze, ale reprezentacja jest reprezentacją i nie ma zawodników, którzy by w niej odpuszczali.

Bochniewicz o krytyce emerytowanych piłkarzy

Na koniec Bochniewicz skrytykował piłkarzy na emeryturze, którzy kwestionują chęć gry reprezentantów narodowych. Uważa, że każdy marzył o grze w reprezentacji, nawet w trudnych meczach, i nikt nie powinien temu przeciwstawiać.

Paweł Bochniewicz, obecnie występujący w drużynie Heerenveen, w bieżącym sezonie rozegrał 12 meczów, strzelając dwa gole i zaliczając jedną asystę. Jego zespół zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli po 12 kolejkach, mając na koncie 13 punktów.

Dzięki powrotowi Bochniewicza do reprezentacji Polski, drużyna Michała Probierza zyskała dodatkowe wsparcie w defensywie. 27-latek, będący środkowym obrońcą, jest doceniany za swoje umiejętności i zaangażowanie w grę. Choć mecz z Czechami zakończył się remisem 1:1 i Polacy nie awansowali bezpośrednio na Euro 2024, Bochniewicz wierzy, że drużyna ma jeszcze szanse na udział w mistrzostwach. Teraz przed Biało-Czerwonymi czekają jeszcze marcowe baraże, które mogą dać im kolejną szansę na awans.

Khorfakkan - Ajman
Data: 26.11. 13:45
Typ: Over 3.5
Kurs: 2.43
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 6.79%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Czy Paweł Bochniewicz powrócił do reprezentacji Polski?

Tak, powrócił do reprezentacji Polski.

2. W jakim meczu zagrał po powrocie?

Zagrał w meczu eliminacji Euro 2024 z Czechami.

3. Jakie stanowisko zajmuje obecnie drużyna Heerenveenu?

Obecnie drużyna Heerenveenu zajmuje 10. miejsce w tabeli.

SportBC.com