Powrót do aktualnosci
Data: 12.07.2023, 16:24

Wout van Aert w Tour de France - zamieszanie i plotki

Zamieszanie wokół wycofania się Wouta van Aerta z Tour de France rozpętało się przed startem 10. etapu Wielkiej Pętli. Sprawdźmy, jak doszło do tego nieporozumienia.

Kolarstwo - 12.07.2023

Wout van Aert w Tour de France - zamieszanie i plotki

Nietypowe doniesienia

Przed startem dziesiątego etapu Tour de France pojawiły się nieprawdziwe informacje na temat możliwego wycofania się Wouta van Aerta z tej prestiżowej imprezy. Plotkę tę podchwycił jeden z kolarzy, co spowodowało, że zaczęła ona żyć swoim własnym życiem.

Ważne wsparcie dla drużyny

Wout van Aert jest jednym z najważniejszych i najbardziej wszechstronnych pomocników w ekipie broniącej tytułu Wielkiej Pętli. Udowodnił już wiele razy, że ma siłę nie tylko na płaskich, sprinterskich etapach, ale również w trudnych górach.

Zagadka wycofania się?

Jedną z teorii na temat ewentualnego wycofania się Van Aerta było to, że jego żona spodziewa się dziecka i Belg chciałby być przy jej boku podczas porodu. Jednakże sam kolarz stanowczo zaprzeczał takim spekulacjom.

Jestem w Tour de France i mam nadzieję kontynuować rywalizację jak najdłużej mogę. Nie wiem, skąd wzięły się te plotki - zapewniał Wout van Aert.

Plotka o wycofaniu się belgijskiego kolarza nie miała żadnego potwierdzenia i szybko została zdementowana przez zespół Jumbo-Visma. Van Aert nadal jest ważnym członkiem ekipy i pełni istotną rolę podczas trudnych etapów. To kolejny przykład jak łatwo narosnąć na zamieszanie, gdy fałszywa informacja zostanie powtórzona publicznie.

Poszukiwanie zwycięstwa

Wout van Aert koncentruje się teraz na dalszej rywalizacji w Tour de France. Nie byłby to prawdziwy Belg bez chęci walki o zwycięstwo. Każdy etap stanowi dla niego kolejne wyzwanie, które stara się sprostać, dbając jednocześnie o dobro swojej drużyny.

Początkowe zamieszanie zostało rozwiane, a plotki okazały się niewiarygodne. Wout van Aert pozostaje w Tou de France i ma nadzieję kontynuować udane występy na kolejnych etapach. Jedno jest pewne - nie brakuje mu determinacji, by pokonać wszystkie trudności i osiągnąć swoje cele.

SportBC.com